Лудогорец с първа точка в Европа след реми при визитата в Пилзен

Виктория Пилзен и Лудогорец завършиха 0:0 в мач от втория кръг на основната фаза на Лига Европа. Срещата бе евродебют на новия треньор на „орлите“ Игор Йовичевич. Лудогорец игра силно и може да съжалява , че не победи.

В 17-ата минута Диниш Алмейда сбърка, като Принс Аду се озова на добра позиция, но бе затворен от португалския бранител и не успя да застраши Бонман. В края на първата част Пьотровски намери добре Рик, който опита пас към Руан,но защитата на чехите се справи.

Лудогорец получи дузпа в 51-ата минута. Йемелка игра с ръка пред Агибу Камара и след дълго преглеждане с ВАР реферът Тамаш Боднар посочи бялата точка. Якуб Пьотровски обаче не успя да преодолее Йедличка, който улови топката.

В 73-ата минута домакините бяха близо до гол, като резервата Вашулин се измъкна от Диниш Алмейда и стреля, като нацели гредата.

Проблем за треньора на Лудогорец Игор Йовичевич беше и това, че леки травми получиха трима футболисти – Кайо Видал, Диниш Алмейда и Ивайло Чочев.