Ботев (Пд) победи ЦСКА 1948 с единствения си точен удар в мача

Ботев Пловдив победи ЦСКА 1948 с 1:0 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата реализира Алекса Мараш в 85-ата минута, като той се възползва от хубаво подаване на Ивелин Попов. Това бе и единственият точен удар на “канарчетата” в двубоя.

Отборът на Душан Керкез събра 19 точки и изравни Черно море, като “жълто-черните” са с мач по-малко, докато „червените“ са 7-и с 13 точки. За Ботев Пловдив предстои домакинство на Левски, докато ЦСКА 1948 ще гостува на Крумовград.

В първите 10 минути нямаше опасни положения пред двете врати, като играта се водеше в средата на терена.

В 18-ата минута се откри отличен шанс пред Евгений Сердюк. Той бе изведен с дълга топка. Нападателят се отскубна от Антоан Конте, но бе спрян от страхотна намеса на Ханс Кристиян Бернат.

18 минути след това Ехидже Укаки отправи удар от границата на пеналтерията. Опитът му обаче бе неточен.

В 44-ата минута Ивелин Попов комбинира добре с Константинос Балоянис. Гръцкият бранител центрира и намери Кристиан Нвачукву, чийто удар с глава премина високо над напречната греда.

Така първото полувреме приключи при резултат 0:0.

В 50-ата минута Радослав Кирилов проби по левия фланг и подаде към Сердюк. Той обаче пропусна от границата на вратарското поле, като прати изстрела си високо над напречната греда.

12 минути след това ЦСКА 1948 стигна до две добри положения. Талис стреля, но при ударът му се получи рикошет. От последвалия корнер Сердюк отклони с глава, но изпълнението му бе неточно.

В 66-ата минута Емил Ценов пробва късмета си от ръба на наказателното поле. Изстрелът му не намери целта.

4 минути по-късно гостите организираха хубава атака. Топката стигна до Балоянис, който отправи удар от дистанция. Изпълнението му бе блокирано от бранител на ЦСКА 1948.

В 71-ата минута попадение на Ботев Пловдив бе правилно отменено заради засада на Ехидже Укаки. Той бе намерен по десния фланг на атаката на „канарчетата“ и намери Алекса Мараш. Нападателят реализира в празната врата, но голът не бе признат.

Пет минути преди края на двубоя отборът на Душан Керкез откри резултата. Ивелин Попов изведе с прекрасен пас Алекса Мараш, който отбеляза с хубав удар.

В 93-ата минута Мараш можеше да вкара втория си гол в мача, но изстрелът му премина над вратата на Петър Маринов.

ЦСКА 1948 – Ботев Пловдив 0:1

0:1 85′ – Алекса Мараш