ЦСКА се наложи над Берое в Благоевград

ЦСКА се наложи над Берое с минималното 1:0 на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград в мач от деветия кръг в efbet Лига. Единственото попадение за „армейците“ дойде дълбоко в добавеното време на първото полувреме, след като Годуин Коялипу бе точен от дузпа.

След втората си поредна победа под ръководството на Александър Томаш, ЦСКА натрупа 9 точки в актива си, като „армейците“ се изкачват до 10-о място във временното класиране в efbet Лига. Берое пък остава девети с 10 точки.

Началото на срещата се забави заради проблем с технологията за голлинията и системата ВАР, която бе породена от струпването на феновете на „армейците“ пред камерите за видеоизлъчване.

В крайна сметка срещата стартира с закъснение от 12 минути.

Първата голяма опасност в мача се откри пред вратата на ЦСКА. В 11-ата минута Сегундо Пачаме изведе Енцо Еспиноса зад гърба на отбраната на „червените“. Халф-бекът на Берое не овладя топката по най-добрия начин, а ударът му не затрудни Густаво Бусато.

Лумбард Делова даде дълго подаване към Годуин Коялипу стреля от воле, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Артур Мота в 26-ата минута.

Джейсън Локило центрира топката в наказателното поле на Берое, където Годуин Коялипу отправи удар с глава в 28-ата минута, но прати топката над напречната греда на вратата на старозагорци.

Джеймс Ето’о подаде към Коялипу, който навлезе в наказателното поле на Берое в 35-ата минута. Ударът на нападателя на ЦСКА бе точен, но не затрудни Артур Мота.

Марселино Кареасо комбинира на двойно с Годуин Коялипу в наказателното поле на Берое, след което халфът на ЦСКА бе застъпен от Манеул Монселио. Първоначално страничният арбитър вдигна своя флаг за засада, но след преразглеждане на ситуацията чрез ВАР Димитър Димитров отсъди 11-метров наказатален удар. Годуин Коялипу се нае с изпълнението на дузпа, шутира в долния ляв ъгъл на вратат и даде аванс на „армейците“ в четвъртата минута от добавеното време на първото полувреме.

Берое започна активно втората част. В 50-ата минута Енцо Еспиноса центрира в наказателното поле на символичните домакини, където Исваел Ферер засече, но прати топката високо над вратата на ЦСКА.

Джейсън Локило проби отляво и центрира топката на втора греда, където Годуин Коялипу стреля с глава в 51-вата минута, но със сетни сили Артур Мота съумя да избие топката.

Две минути по-късно Джонатан Линдсет напредна през средата и отправи удар от средна дистанция, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.

В 53-ата минута Коялипу стреля от близко разстояние, но отново не успя да преодолее Артур Мота с удара си.

Двубоят бе прекъснат за малко повече от 5 минути заради пирошоуто, което направиха феновете на ЦСКА в централната трибуна на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

Джейсън Локило стреля директно от пряк свободен удар от малък ъгъл вдясно по нападението на ЦСКА, но топката срещна напречната греда на вратата на Берое в 65-ата минута.

Алберто Салидо отправи удар от малко над 20 метра в 80-ата минута, но той не представляваше трудност за Густаво Бусато.

В 90-ата минута Джонатан Линдсет навлезе в наказателното поле на Берое, след което отклони вдясно от себе си за Матиас Фаетон, който преодоля бранител на гостите и си отвори пространство за изстрел, който обаче бе отразен от Артур Мота.