Григор победи Джокович в невероятен тенис спектакъл в София

Григор Димитров победи Новак Джокович в невиждан за България тенис спектакъл пред пълната до краен предел „Арена 8888 София“. Българинът спечели с 6:4, 2:6, 10:6. Съдия на двубоя бе сръбкинята Марияна Вельович. Събитието бе организирано от фондацията на Григор Димитров.

Сред гостите на събитието бяха кметът на София – Васил Терзиев, старши треньорът на Левски – Станислав Генчев, Димитър Бербатов, Любо Ганев и Мануела и Катерина Малееви.

ГРИГОР ДИМИТРОВ – НОВАК ДЖОКОВИЧ 6:4, 2:6, 10:6

ПЪРВИ СЕТ

Григор спечели жребия и избра да сервира. Българинът поведе с 40:15, но се стигна до равенство. Все пак първата ни ракета спечели гейма си. Джокович бързо изравни.

При второто подаване на българския тенисист Джокович имаше две поредни точки за пробив. Григор ги спаси. Сърбинът пропусна още един брейкбол, но реализира 4-ия шанс след двойна грешка на Григор.

Българинът обаче бързо върна пробива и изравни геймовете – 2:2. Григор този път нямаше проблеми на собствено подаване. Джокович беше стабилен и не даде точка на първата ни ракета в 6-ия гейм.

Българинът поведе с 4:3, след което в сервиса на сърбина се стигна до ситуация 30:0 в полза на Григор. 24-кратният шампион в турнири от Големия шлем обърна гейма си. Сърбинът даде на дете от публиката да размени няколко удара с Григор.

Двамата продължиха да печелят подаванията си и българинът поведе с 5:4. Той затвори гейма си с прекрасно стоп воле. Григор спечели сета при сервис на Джокович още при първата си възможност.

ВТОРИ СЕТ

В началото на втория сет нямаше пробиви. В третия сервис гейм на Григор, Джокович имаше две поредни точки за пробив, като използва още първата след грешка на българина.

Сърбинът бързо затвърди аванса си и поведе с 4:2. В 7-ия гейм на втората част бившият номер 1 реализира още един брейк.

Джокович спечели втория сет на собствено поадаване след хубав сервис. Сетът завърши 6:2 в полза на сърбина.

ШАМПИОНСКИ ТАЙБРЕК

Победителят в мача бе решен с шампионски тайбрек. Григор спечели първата точка, но Новак отговори с две точки на собствен сервис. Джокович първи направи минипробив, като това се случи след сбъркан бекхенд от първата ни ракета. Българинът остана близо в резултата след уинър от форхенд. Григор изравни при 4:4, след което на свой ред имаше минипробив преднина. Той поведе със 7:5 и се приближи на 3 точки от победата. Последва грешка от форхенд на Джокович. Срещата приключи, след като едно от децата, които подаваха топките, реализира мачбола.