Силен Везенков класира Олимпиакос за финал в приятелски турнир

Олимпиакос победи Виртус Болоня със 78:66 и се класира за финала на приятелския турнир в Ираклион, където ще срещне Фенербахче. Въпреки силното начало на италианския отбор и преднината им от 6 точки в първата четвърт, гръцкият тим обърна резултата през втората част и доминираше в последния период, за да затвори мача с комфортна разлика.

Везенков бе селектиран в стартовата петица и за пореден път показа, че се намира във форма. Българският национал имаше ключови изяви за обрата през второто полувреме и постави името си сред реализаторите. Крилото завърши с 15 точки, 3 борби, 2 асистенции и 3 откраднати топки за 20 минути, прекарани на паркета. При стрелбата си той бе 5/5 от средна дистанция, 1/5 зад дъгата и 2/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Алек Питърс се отчете с 16 точки и 5 борби за „червено-белите“. Моузес Райт има 12 и 7 овладени под двата ринга топки, Тайлър Дорси се разписа с 10 точки.