Огромна сензация! Нидерландец изхвърли Алкарас на US Open

Нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп сътвори една от най-големите изненади в историята на турнири от Големия шлем, след като във втория кръг на US Open победи Карлос Алкарас с 3:0 сета, 6:1, 7:5, 6:4.

До този момент нидерландецът нямаше успех срещу испанеца, като дори не беше спечелил сет в първите два мача между двамата. Това е втора победа в кариерата на Зандсхулп срещу играч от топ 5 на световната ранглиста.

Нидерландецът правеше изключително слаб сезон до този момент, като преди няколко месеца обмисляше отказване от спорта. Това е първи случай през годината, в който той печели две срещи на един турнир.

Ван де Зандсхулп обаче показа най-доброто от играта си срещу световния номер 3 и напълно заслужено спечели. Така той сложи край на победната серия на Алкарас на турнири от Големия шлем, след като испанецът триумфира на Ролан Гарос и Уимбълдън.

В първия сет нидерландецът доминираше изцяло, като даде само един гейм на Алкарас. Ван де Зандсхулп направи два пробива.

Стартът на втората част бе по-равностоен, като двамата си размениха по един пробив. След това те печелеха подаванията си, когато при 5:5 74-ият в световната ранглиста отново взе подаването на испанеца. Той поведе с 2:0 сета след безкомпромисен сервис гейм, в който не загуби точка.

В третата част сценарият бе сходен. Разменени пробиви, след което при 4:4 Ван де Зандсхулп направи решителната стъпка към победата и взе подаването на съперника си. Той отново не загуби точка на собствено подаване и постигна най-голямата победа в кариерата си.