Без категория

Леверкузен взе и Суперкупата на Германия след голяма драма с дузпи

Байер Леверкузен взе и Суперкупата на Германия след успех чрез дузпи срещу Щутгарт. В редовното време мачът завърши при резултат 2:2, въпреки че „аспирините“ играха около 50 минути с човек пасив. Мартин Терие бе изгонен от състава на Шаби Алонсо.

Виктор Бонифас откри за символичния домакин след само 11 минути игра, а Енцо Милот и Дениз Ундав обърнаха резултата в полза на „швабите“. В самия край на мача Патрик Шик направи 2:2, за да доведе двубоя до дузпи, където Байер бе по-съобразителен.

Още с първата интересна ситуация падна и гол. Едмонд Тапсоба намери Виктор Бонифас, а нигерийският нападател отбеляза за 1:0 в 11-ата минута.

Преднината на „аспирините“ се задържа само четири минути. Енцо Милот с нисък изстрел по тревата направи резултата 1:1.

В средата на частта Ермедин Демирович получи добро подаване в наказателното поле и стреля към вратата, но оплете топката от външната страна.

Осем минути преди почивката Байер остана с 10 души, след като Мартин Терие реагира гневно на съдийско решение и бе изгонен. Почти веднага след това Милот можеше да отбележи и своя втори гол с далеч изстрел, но разтресе напречната греда.

В добавеното време Паскал Щенцел можеше да даде преднина на Щутгарт. Той получи прецизно подаване на границата на пеналта и незабавно стреля, ала удари дясната греда.

Второто полувреме бе доста по-монотонно. Байер Леверкузен се прибра в своята половина, останал с човек по-малко и дебнеше шансовете си на контраатака.

С човек повече Щутгарт успя да намери вратата на противника в 62-ата минута. Тогава Франс Крециг намери Дениз Ундав, а звездата на символичните гости откри головата си сметка за сезона с попадение за 1:2.

Десетина минути преди края Александър Нюбел се отчете със страхотно спасяване след удар на Жанюел Белосиан. Минута по-късно Белосиан поиска и дузпа след единоборство със съперник, но желанията му не бяха уважени.

Щастливият момент за Байер дойде две минути преди изтичането на редовното време. Тогава Патрик Шик направи 2:2, пращайки срещата да се реши след изпълнение на дузпи.

При дузпите именно Шик даде тон с точно изпълнение, а другите вкарали за „аспирините“ бяха Алехандро Грималдо, Алейш Гарсия и Едмонд Тапсоба.

Енцо Милот, Ермедин Демирович и Дениз Ундав вкараха своите изпълнения за Щутгарт, но Франс Крециг и Силас Катомпа Мвумпа изпуснаха втората и последната пета дузпа.