Барса се справи с Валенсия след два гола на Левандовски

Барселона се наложи над Валенсия с 2:1 като гост на „Местая“ в първия двубой на двата тима за новия сезон в Ла Лига. Уго Дуро даде аванс на „прилепите“ в 44-ата минута. Барселона обаче успя да осъществи пълен обрат, след като Роберт Левандовски се разписа в края на първото и в началото на второто полувреме. Така новият старши треньор на каталунците Ханзи Флик тръгна с победа начело на тима.

Барселона започна по-активно срещата, като в 7-ата минута Алехандро Балде излезе на чиста голова позиция и шутира, но Гиорги Мамардашвили се намеси.

Валенсия поведе в резултата в 44-ата минута, когато Жул Кунде позволи на Диего Лопес да центрира в пеналтерията, а там Уго Дуро бе оставен непокрит и с глава не остави шанс на Марк-Андре тер Стеген да отрази.

Минути след това Пау Кубарси поправи грешка на Тер Стеген, който не излезе добре, но младият защитник изчисти топката току пред голлинията.

Гостите от Барселона бързо се върнаха в мача. В петата минута на добавеното време към първата част Алехандро Балде прати дълго центриране в наказателното поле, където Ламин Ямал навлезе на скорост и пусна остър пас, а Роберт Левандовски го превърна в гол – 1:1.

Барселона пренесе силната си игра от края на първото полувреме и на старта на втората част. Рафиня се измъкна опеката на Кристиан Москера, бранителят на Валенсия го застъпи, а съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Роберт Левандовски се нае с изпълнението на дузпата и реализира, за да може Барселона да постигне пълния обрат в 48-ата минута.

Феран Торес навлезе в наказателното поле на каталунците в 58-ата минута и шутира ниско по тревата, но Гиорги Мамардашвили се намеси.

Педри отправи опасен удар от средна дистанция в 85-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Валенсия.

До края на двубоя Барселона задържа инициативата и логично се поздрави с крайния успех.

В другия двубой от съботната програма в Ла Лига Осасуна и Леганес завършиха при резултат 1:1. Хуан Крус даде аванс на новака в Ла Лига в 22-рата минута, но памплонци изравниха след автогол на Хуан Сориано в 79-ата минута.