Ливърпул започна ударно при Слот и надви новака Норич

Ливърпул започна сезона във Висшата лига с победа с 2:0 като гост над новака Ипсуич Таун. Това бе официален дебют на новия наставник на мърсисайдци Арне Слот, с който отборът временно оглави класирането, изпреварвайки Манчестър Юнайтед по голова разлика.

Първото полувреме бе равностойно без особено много чисти положения пред двете врати. „Трактористите“ имаха добра възможност в 41-вата минута, когато Аксел Туанзебе засече центриране с глава, но прати топката над напречната греда.

Ливърпул се съвзе през втората част и от самото ѝ начало натисна. В 47-ата минута от ъглов удар се стигна до разбъркване в наказателното поле на Ипсуич, топката се озова в краката на Мохамед Салах, който нанесе удар към долния десен ъгъл, който обаче бе блокиран.

В 59-ата минута гостите имаха добър шанс, след като Трент Александър-Арнолд центрира за Диого Жота, който засече от близка дистанция с глава, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Кристиан Уолтън.

Час игра след началото Ливърпул все пак отбеляза гол, с който излезе напред в резултата. След много добра атака Александър-Арнолд намери Мохамед Салах, който продължи към Жота, а португалецът бе забравен в наказателното поле и на празна врата не сбърка – 0:1.

По-добрата игра на мърсисайдци продължи и в 65-ата минута падна втори гол. Мохамед Салах се озова на точното място в точното време за да поеме отбита топка, озова се сам срещу Уолтън и с елегантен шут по земя към десния ъгъл с левия крак покачи на 2:0 за Ливърпул.

Ливърпул, който в нито един момент от срещата не блестя, доигра спокойно мача, като нито създаде кой знае какви положения с изключение на няколко блокирани удара в края, нито допусна опасности пред своята врата и достигна до комфортен успех на „Портман Роуд“.