Секунди не стигнаха на ЦСКА 1948 да елиминира Пафос в Кипър

ЦСКА 1948 отпадна болезнено от кипърския Пафос в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, след като допусна загуба с 0:4 в реванша в Кипър и по този начин бе неутрализиран успехът им с 2:1 в София.

„Червените“ бяха на 43 секунди от продължаване на плейофите, след като цяло полувреме играха с човек по-малко заради червен картон на Стив Фуртадо, но в края на срещата Дерик Лукарсен се разписа и вкара мача в продължения, в които Жажа и Андерсон матираха ЦСКА 1948, а Реян Даскалов си вкара автогол

След едва 30 секунди игра Пепе застраши вратата на ЦСКА 1948, но стреля покрай вратата. В шестата минута футболист на домакините стреля в стената от свободен удар след нарушение на Реян Даскалов.

В деветата минута Жайро получи дълъг диагонален пас, озова се очи в очи с Петър Маринов, но стреля в тялото на българския страж.

В 21-вата минута ЦСКА 1948 стигна до първата си възможност в срещата. Радослав Кирилов получи пас отляво и нанесе удар към далечния горен ляв ъгъл, но топката прелетя над вратата.

В 32-рата минута Пепе нанесе тежък удар от границата на наказателното поле, но топката прелетя високо над вратата на Петър Маринов. Две минути след това Муамер Танкович стреля директно от пряк свободен удар в аут.

В 37-ата минута Талис центрира от ъглов удар и намери Бирсент Карагарен, който бе забравен от отбраната на Пафос и нанесе удар с глава, който срещна напречната греда на кипърската врата.

В 45-ата минута Жажа направи изключителен пробив, като премина половината терен, след което топката се озова в Жайро, който нанесе безкрайно неточен удар.

Във втората минута от добавеното време на първата част ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Стив Фуртадо фаулира Влад Драгомир, за което получи втори жълт и респективно червен картон.

В последната от петте добавени минути Жайро засече с глава центриране отдясно, но Петър Маринов улови безпроблемно.

В 48-ата минута Талис получи възможност за изстрел от около 25 метра, но топката профуча много високо над вратата на Пафос.

В 52-рата минута Бруно проби отдясно и центрира за включилия се в нападението Давид Голдар, който нанесе удар с глава, преминал покрай вратата на Петър Маринов.

В 61-вата минута Пафос получи най-добрата си възможност да излезе напред в резултата. Жажа направи много добър пробив отляво, навлезе в наказателното поле и шутира опасно, но уцели левия страничен стълб.

Три минути по-късно Костас Пилеас пробва диагонален удар към долния ляв ъгъл от около 20 метра, който обаче премина покрай вратата на „червените“.

В 68-ата минута Андерсон излезе на добра позиция, но Петър Маринов бе заел добра позиция и направи хубаво спасяване. Девет минути след това бразилецът стреля много слабо в ръцете на вратаря.

В 78-ата минута Муамер Танкович нанесе удар, който на пръв поглед не бе много опасен, но затрудни Петър Маринов, който въпреки неубедителната първоначална намеса, се справи.

В 82-рата минута Емил Ценов изчисти опасно центриране, след това Петър Маринов излезе неразчетено в опит да играе с топката, а Голдар се възползва и нанесе удар, но над вратата на ЦСКА 1948.

Пафос натисна в заключителните минути на срещата и стигна до гол в седмата минута от добавеното време на срещата. Жажа остана сам срещу Маринов, който изби, но при добавката на Дерик Лукарсен се ориентира добре в суматохата и промуши топката в мрежата, с което Пафос поведе с 1:0.

В 93-ата минута Жажа направи много добър пробив отляво и нанесе удар от малък ъгъл, но Петър Маринов направи поредното си спасяване. Минута след това бразилецът повтори упражнението, но този път прати топката в мрежата за 2:0.

В 99-ата минута Пафос сложи точка на спора с трети гол. Жоао Корея проби отдясно, елиминира Емил Ценов и намери Андерсон, който нанесе слаб удар, но топката премина под плонжа на Петър Маринов – 3:0.

В 107-ата минута Мариос Илиа нанесе много опасен удар, който обаче премина над вратата на Петър Маринов. В 113-ата минута Жайро засече с глава центриране отляво на Влад Драгомир, но Маринов изби точно под напречната греда.

В 115-ата минута ЦСКА 1948 най-сетне изнесе топката, като Парвиз Умарбаев пробва късмета си от средна дистанция, но изпълнението му бе разочароващо и топката прелетя над вратата на Пафос.

В 117-ата минута Педро Пелажио центрира към наказателното поле, а в опита си да изчисти топката Реян Даскалов я прати в собствената си врата, като не остави шансове за реакция на вратаря Маринов – 4:0.