ЦСКА с първа победа за сезона, би Хебър с лекота

ЦСКА записа първа победа в официален мач под ръководството на Томислав Стипич. „Армейците“ се наложиха с 3:1 над Хебър Пазарджик на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от втория кръг на Първа лига. Дебютен гол реализира Георги Чорбаджийски.

„Червените“ поведоха в 19-ата минута с гол на Станислав Шопов. В 44-ата минута Марселино Кареасо удвои аванса на домакините. Георги Чорбаджийски отбеляза за 3:0 в 81-вата минута. Само две минути след това Набил Макни върна едно попадение за Хебър.

От трибуните мача гледаха новото попълнение на „червените“ Джейсън Локило и вратарят Густаво Бусато, който все още изтърпява наказание заради червен картон в края на миналия сезон.

В седмата минута на срещата Тибо Вион пробва късмета си с диагонален удар от близо 30 метра, но топката премина встрани от вратата.

В 19-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата с първия си гол за сезона. Тибо Вион изведе Джонатан Линдсет в наказателното поле, той пусна успореден пас за Станислав Шопов, който стреля, топката рикошира в Олексий Збун и влезе във вратата. Попадението бе разгледано за засада на Линдсет, но такава нямаше – 1:0.

В 24-ата минута Тобиас Хайнц пробва късмета си с директен изстрел от свободен удар от малък ъгъл, но Петър Дебърлиев внимаваше и успя да избие.

Три минути след това Георги Чорбаджийски остави топката за Джонатан Линдсет, който нанесе топовен удар, но бе блокиран от играч на Хебър и топката излезе в корнер. От последвалия ъглов удар топката бе подадена към Хайнц, който стреля от трудна позиция и нацели напречната греда. Малко след това Дебърлиев лесно улови удар на Хайнц.

В 42-рата минута се стигна до първата ситуация за състава на Хебър, след като Атанас Кабов пробва далечен удар, но бе изключително неточен.

Две минути след това ЦСКА реализира второ попадение. След сериозен карамбол в наказателното поле на Хебър, Джонатан Линдсет отне топката и я даде на Марселино Кареасо, който нанесе удар от движение с по-слабия си ляв крак към долния далечен ляв ъгъл и матира Дебърлиев за 2:0.

Във втората минута от добавеното време домакините бяха близо до второ попадение. След дълго подаване Улаус Сакршем отигра с глава на границата на наказателното поле, Дебърлиев обаче бе излязъл и парира, последваха два удара на Сейни Санянг, но и двата бяха блокирани, вторият току пред голлинията.

Така след 45 минути двата тима се оттеглиха на почивка при аванс от 2:0 за ЦСКА.

В 58-ата минута Георги Чорбаджийски напредна през центъра и нанесе удар от сериозна дистанция, но Петър Дебърлиев успя да спаси. Десет минути след това Чорбаджийски бе изпуснат от отбраната на Хебър и нанесе удар с глава, който премина встрани от вратата, но така или иначе бе вдигнат флаг за засада.

В 73-ата минута Джонанат Линдсет пусна прекрасно подаване към Петко Панайотов, който се озова очи в очи с Дебърлиев и пробва удар по земя към далечния ляв ъгъл, но вратарят успя да избие. В тази ситуация отново имаше отсъдена засада и дори да имаше попадение, то нямаше да бъде признато.

В 75-ата минута Георги Чорбаджийски пропиля златна възможност да реализира трето попадение за ЦСКА в срещата. Нападателят бе изведен с дълго извеждащо подаване от Лумбард Делова, озова се сам срещу Дебърлиев, след което го преодоля и стреля към опразнената врата, но Мартин Михайлов съумя да се върне и изби.

В 81-вата минута Чорбаджийски отбеляза първия си гол в официален мач с екипа на ЦСКА. Християн Петров пресече подаване, пусна за Марселино Кареасо, който напредна през центъра и изведе добре младия нападател, който нанесе елегантен удар и реализира за 3:0.

Само две минути след това Хебър успя да върне едно попадение. След бързо изпълнен тъч Кристиан Андонов пое топката и навлезе в наказателното поле, след което намери Набил Макни, който с диагонален удар към горния ляв ъгъл успя да се разпише за 3:1.

В 88-ата минута Петко Панайотов измъкна топката и тя стигна до Улаус Скаршем, който от близка дистанция я прати в мрежата, но попадението не бе признато заради засада.

В първата минута от добавеното време Милен Гамаков нанесе удар от воле след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА, но Християн Петров блокира и топката излезе в първи корнер за тима от Пазарджик. Минута по-късно Гамаков пак се пробва от над 20 метра, но този път бе далеч по-неточен.

В третата минута след изтичането на редовното време Иван Тасев направи добър пробив в наказателното поле на Хебър и нанесе удар от малък ъгъл, с който Петър Дебърлиев се справи и изби в корнер. От ъгловия удар не последва нищо интересно и това бе всичко за мача – 3:1 за ЦСКА.

ЦСКА – ХЕБЪР 3:1
1:0 Станислав Шопов 19, 2:0 Марселино Кареасо 44′, 3:0 Георги Чорбаджийски 81′, 3:1 Набил Макни 83′