ЦСКА 1948 пропусна да разгроми черногорския Будучност, но все пак би

ЦСКА 1948 взе минимален аванс над Будучност, побеждавайки черногорския тим с 1:0 в първия мач между двата тима от от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Единственото попадение в срещата реализира Бирсент Карагарен в края на първата част. Реваншът в Подгорица е на 1 август.

През миналата година „червените“ отпаднаха на тази фаза от турнира от румънския ФКСБ. Ако отборът на Валентин Илиев преодолее Будучност, ЦСКА 1948 ще срещне победителя от двойката Жалгирис – Пафос.

Първият точен удар бе в петата минута, когато Талис отправи плътен удар към вратата, пазена от бившия вратар на Левски Милан Миятович, който лесно улови.

В деветата минута двубоят бе прекъснат за кратко заради хвърлена на терена факла от феновете на гостите.

В 13-ата минута Радослав Кирилов получи добро подаване от Марио Илиевски, но се засуети в наказатеното поле и пропусна момента, в който да отправи удар към вратата. В 20-ата минута Талис върна много добре към парвиз Умарбаев, който от страхотно позиция пропусна да накаже Миятович.

В 30-ата минута далечен шут на Неделко Пишчевич не представляваше проблем за черногорския страж.

В края на първата част ЦСКА 1948 материализира натиска си. Радослав Кирилов продължи към Симеон Василев, който центрира топката на главата на Бирсент Карагарен, който бе оставен абсолютно непокрит и матира Миятович за 1:0!

Втората част започна с натиск от гостите, които търсиха изравнителния гол. Момчета на Валентин Илиев обаче удържаха на натиска, а в 57-ата минута Умарбаев намери начин да шутира от средна дистанция, но Милан Миятович спаси.

В 65-ата минута Теодор Иванов се намеси решаващо при остро подаване на Драган Гривич в наказателното поле.

Две минути след това удар на Карагарен бе избит на сантиметри пред голлинията. В 68-ата минута Парвиз Умарбаев стреля право в стената от пряк свободен удар.

Четвърт час преди края на мача  Андрия Булатович стреля от границата на наказателното поле, но не затрудни Петър Маринов.

В 77-ата минута Радослав Кирилов остана очи в очи с Миятович, който обаче предугади действията му и излезе, за да го спре.

Пет минути преди края на мача след центриране от корнер Петър Маринов изпусна топката, но защитата пред него успя да изчисти във втори корнер, след който 24-годишният страж улови.