Левски се изгаври с трагичен Локо (София) на стадиона в Надежда

Левски направи обрат срещу Локомотив София, за да започна новия сезон в efbet Лига с разгромна победа с 6:1. Шест от седемте попадения на стадион “Локомотив” паднаха през първото полувреме. Домакините откриха резултата в 5-ата минута с гол на Анте Аралица, но последваха голове на новите попъления Алекс Колев и Алдаир.

В добавеното време на първата част Джавад Ел Джемили се разписа на два пъти, за да реши всичко в двубоя. В продължението на второто полувреме Карлос Охене и Мустафа Сангаре отбелязаха попадения, за да оформят крайния резултат. Това бе официален дебют за Станислав Генчев и Иван Колев начело на Левски и Локомотов София.

В следващия кръг “сините” ще приемат Ботев Враца, докато столичните “железничари” ще гостуват на Берое.

Срещата започна по-активно за Локомотив София и Анте Аралица откри резултата още в 5-ата минута. Той получи хубаво центриране от десния фланг, овладя с коляно и прати топката покрай Матей Маркович. При ситуацията Кристиан Димитров увисна и не успя да се намеси. Положението бе разглеждано с ВАР, но попадението бе признато.

Малко след това домакините създадоха още един добър шанс. Аралица отново стигна до топката в наказателното поле и намери Симеон Славчев. Неговият удар обаче бе блокиран от бранител на „сините“.

В 12-ата минута Левски успя да изравни. След постепенна атака топката се озова на левия фланг. Две от новите попълнения на „сините“, Майкон и Алекс Колев, бяха замесени в гола. Бранителят центрира, докато нападателят майсторски насочи топката с глава към левия ъгъл.

Девет минути по-късно отборът на Станислав Генчев направи пълен обрат. Още едно ново попълнение, Алдаир, отбеляза хубав индивидуален гол. Той получи топката почти на централната линия, напредна и преодоля почти цялата защита на столичните „железничари“, преди да отбележи с хладнокръвно изпълнение.

В 24-ата минута Красимир Станоев бе близо до изравнително попадение. Той стреля от далечно разстояние, но опитът му премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В първата минута на добавеното време на първата част Левски отбеляза трети гол. Карлос Охене изпълни бързо нарушение в центъра на терена. Той подаде към Джавад Ел Джемили. Неговият удар с левия крак от границата на пеналтерията срещна левия страничен стълб, но след това той бе най-съобразителен и прати топката в опразнената врата.

Ел Джемили вкара втория си гол в мача само две минути по-късно. Алекс Колев свали с глава към халфа, а той не остави шансове на Любенов с изстрел от точката на дузпата.

Второто полувреме стартира с удар на Ел Джемили от границата на пеналтерията. Получи се рикошет и последва корнер. Евертон Бала центрира, а Цунами засече с глава. Изстрелът му бе спасен от Любенов.

Последваха минути, в които играта на няколко пъти бе прекъсвана заради димки от страна на феновете на двата отбора.

В 76-ата минута един от осветителните стълбове на стадион „Локомотив“ угасна и се стигна до нова пауза. След триминутно прекъсване играта бе подновена.

Осем минути след това Мустафа Сангаре намери по земя Асен Митков. Българският халф стреля, но Любенов се намеси. Няколко секунди по-късно Левски отново бе близо до пети гол. Ударът на Колев премина покрай вратата.

В първата минута на продължението „сините“ вкараха пети гол. Карлос Охене открадна топката от Диого Тейшейра в близост до наказателното поле. Полузащитникът след това напредна и реализира хладнокръвно.

В 97-ата минута новото попълнение Мустафа Сангаре оформи крайния резултат.

Локомотив София – Левски 1:6

1:0 5′ – Анте Аралица

1:1 12′ – Александър Колев

1:2 21′ – Алдаир

1:3 45+1′ – Джавад Ел Джемили

1:4 45+3′ – Джавад Ел Джемили

1:5 90+1′ – Карлос Охене

1:6 90+7′ – Мустафа Сангаре