ЦСКА с 3 от 3 на лагера, наложи се над Поли Яш

ЦСКА записа трета поредна победа по време на лятната си подготовка, след като отборът на Томислав Стипич се наложи с 2:1 над румънския Политехника Яш в приятелски мач, игран в Банско.

Това бе първи допуснат гол за „червените“ след победите с по 2:0 над Беласица Петрич и Крумовград. За ЦСКА предстоят контроли с Берое, Макаби Петах Тиква, Раднички Ниш и представяне на отбора на Националния стадион „Васил Левски“.

В 13-ата минута бившият вратар на Реал Мадрид Хесус Фернандес спаси дузпа на Матиас Фаетон, който се реваншира в 39-ата минута, вкарвайки на празна врата след асистенция на Георги Чорбаджийски. В 68-ата минута Алесандро Николов стреля от дъгата и след коварен рикошет в тялото на резервата Гилерме Соарес топката влезе в мрежата на Поли Яш за 2:0. В 75-ата минута Поли Яш върна един гол чрез Николас Самайоа.

Първото добро положение в мача бе на сметката на ЦСКА и дойде в четвъртата минута, когато Георги Чорбаджийски стреля от воле след центриране от свободен удар на Сейни Санянг, но бе спрян от бранител на Поли Яш, който изчисти топката.

Минута след това Политехника също имаше шанс за попадение, след като Гонсало Тейшейра стреля от дистанция, но разстресе напречната греда на вратата, пазена от Густаво Бусато.

В осмата минута Тибо Вион центрира към Матиас Фаетон, който с глава стреля в аут. Две минути след това Фаетон бе изведен по левия фланг и напредна към наказателното поле на Политехника, като нанесе тежък удар, който обаче бе блокиран от бранител на румънския тим.

В 13-ата минута Иван Тасев стреля силно, бранител на Политехника игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа. Зад топката застана Матиас Фаетон, който стреля към долния десен ъгъл, но бившият вратар на Реал Мадрид Хесус Фернандес спаси.

В 18-ата минута Сейни Санянг центрира от ъглов удар на първа греда, като Браян Кордоба успя да засече с глава, но прати топката над вратата на Политехника.

В 39-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата. Георги Чорбаджийски се възползва от груба грешка в отбраната на румънците и отне топката от противников защитник, след което я пусна на Матиас Фаетон, а той на празна врата нямаше как да сбърка и се разписа за 1:0.

Пет минути по-късно Тобиас Хайнц центрира на втора греда, където Браян Кордоба бе оставен непокрит и стреля с глава, но покрай вратата на Фернандес. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

На старта на второто полувреме Томислав Стипич смени почти целия си състав, с изключение на голмайстора Фаетон. В 47-ата минута след продължително нападение на ЦСКА отляво, Станислав Шопов нанесе удар, който бе слаб и Фернандес улови. В 55-ата минута Марк-Емилио Папазов смени Фаетон и така целият състав на „червените“ от първата част бе променен.

В 68-ата минута ЦСКА стигна до второ попадение. След атака отдясно топката стигна до Алесандро Николов, който от дъгата нанесе удар, който рикошира коварно в тялото на Гилерме Соарес и прехвърли вратаря Хесус Фернандес, навесявайки мрежата му за 2:0.

В 75-ата минута Политехника Яш успя да върне едно попадение. След центриране от корнер на първа греда Николас Самайоа бе изпуснат от защитата на ЦСКА и с удар с глава към далечния ляв ъгъл прати топката в мрежата за 2:1.

ЦСКА – ПОЛИ ЯШ 2:1
1:0 Матиас Фаетон 39′, 2:0 Гилерме Соарес (аг) 68′, 2:1 Николас Самайоа 75′