Левски спечели и втората си контрола, разби Септември с 5:0

Левски спечели и втората си лятна контрола. Пред около 1000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“ тимът на Станислав Генчев разгроми с 5:0 Септември София.

Головете вкараха Асими Фадига, Майкон, Марин Петков Преслав Бачев и Евертон Бала. Първите трима бяха точни преди почивката, а през втората част Марин и Евертон оформиха крайния резултат. Неофициален дебют за домакините направи Алекс Колев, който стартира като титуляр на върха на нападението. Следващата проверка на Левски е в сряда в Правец срещу Черно море.

Първата голяма голова възможност в мача се откри пред Септември във 2-рата минута. Николай Дросев намери Виктор Тейстер в наказателното поле. Той успя да преодолее Пламен Андреев от чиста позиция, но топката се търкулна покрай левия страничен стълб.

В 9-ата минута Левски отговори с тежък удар на Марин Петков от дистанция. Димитър Шейтанов изби, но Алекс Колев не се отказа да гони топката. Той я отне, а Петков изведен Асими Фадига, който с мощен удар по диагонала направи резултата 1:0.

Пет по-късно Дросев изведе Ивайло Михайлов зад защитата на домакините. Последва удар в близкия ъгъл, с който Пламен Андреев се справи без особени затруднения.

В ответната атака „сините“ удвоиха преднината си. Фадига намери Майкон на границата на наказателното поле. Бразилецът имаше достатъчно време да насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Шейтанов за дебютния си гол за тима от „Георги Аспарухов“.

До почивката Левски изцяло владееше случващото се на терена. Марин Петков и Евертон Бала стреляха в аут от преки свободни удари от нелоши позиции. В последната атака за първото полувреме „сините“ вкараха трети гол. Асими Фадига проби в наказателното поле и от аутлинията пусна към Марин Петков, който с едно докосване реализира.

За началото на второто полувреме Станислав Генчев направи много смени. На терена останаха единствено Виктор Любенов и Евертон Бала.

В 51-вата минута Преслав Бачев покачи на 4:0. Фабио Лима беше изведен по лявото крило и с добро подаване намери младия нападател. От близко разстояние той чукна топката в мрежата на гостите.

Левскарите видимо се забавляваха и играта им вървеше. В 57-ата минута Алдаир тръгна на пробив през центъра. Топката му бе избита с цената на нарушение. Волен Чинков обаче даде авантаж. Евертон Бала пое и с мощен удар с десния крак прати топката във вратата за 5:0.

До края резултатът се запази непроменен. Домакините пропиляха да разгърнат по-добре няколко обещаващи атаки.