ЦСКА започна с победа при Стипич

ЦСКА победи Беласица Петрич с 2:0 в първата си контрола от лятната подготовка, играна на базата на „червените“ в Панчарево.

Попаденията реализираха Тобиас Хайнц в 7-ата минута и Симеон Александров в 75-ата. Двубоят бе неофициален дебют за старши треньора Томислав Стипич и крилото Иван Тасев, който още не е представен от клуба, но асистира за попадението на Александров.

ЦСКА излезе напред в резултата в седмата минута, когато след центриране в наказателното поле на Беласица се стигна до сериозно разбъркване, от което се възползва Тобиас Хайнц, който с лекота прати топката във вратата от близка дистанция.

Четири минути по-късно Станислав Шопов центрира към наказателното поле и намери Улаус Скаршем, който стреля към далечния десен ъгъл, но разтресе страничния стълб.

В средата на първото полувреме играта бе спряна за пауза за вода заради високите температури.

В 23-ата минута Аспарух Смилков центрира от свободен удар към Андон Гущеров, който бе изпуснат и нанесе удар с глава, но топката премина встрани от вратата.

В 29-ата минута Густаво Бусато отстъпи мястото си на резервния страж Димитър Евтимов.

В 38-ата минута ЦСКА бе много близо до отбелязването на второ попадение в срещата, след като „армейците“ организираха добра атака, при която Тобиас Хайнц намери Улаус Скаршем, който стреля на сантиметри покрай вратата.

Секунди след това играта отново бе спряна за вода.

В 43-ата минута дойде най-доброто положение за Беласица от началото на срещата. Димитър Евтимов бе неубедителен в наказателното поле и при удар на играч на гостите вратарят изпусна топката, след което тя бе изчистена от голлинията.

С това приключи и първото полувреме.

В 51-вата минута дойде първата интересна ситуация за втората част, като тя бе на сметката на ЦСКА. Станислав Шопов стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената и излезе в ъглов удар, който също бе изпълнен от Шопов, но не последва опасност за вратата на Беласица.

Минута по-късно Георги Чорбаджийски напраив добър пробив отляво и нанесе удар, който обаче бе блокиран от бранител на Беласица и вратарят улови без проблеми.

Час игра след началото на срещата Томислав Стипич замени Димитър Евтимов с третия страж Марин Орлинов и така и тримата вратари на ЦСКА получиха игрови минути. През второто полувреме и двамата треньори направиха куп рокади в съставите си.

В 65-ата минута играта отново бе спряна за вода.

В 71-вата минута се стигна до шанс за ЦСКА, след като Георги Чорбаджийски добре засече центриране от корнер, но прати топката право в ръцете на вратаря.

Три минути по-късно Беласица получи своя шанс да отбележи, след като Аксел Таонса направи добър пробив отляво и намери Живко Димитров, който стреля от границата на наказателното поле покрай вратата на ЦСКА.

В 75-ата минута ЦСКА реализира втори гол. Иван Тасев бе изведен по десния фланг, след което пусна успореден на голлинията пас за Симеон Александров, който бе забравен от защитата на Беласица и с прецизен удар към долния ляв ъгъл се разписа за 2:0.

В 81-вата минута се стигна до четвърта и последна почивка за вода.

В 89-ата минута Асен Дончев пробва късмета си директно от пряк свободен удар, но топката срещна десния страничен стълб. В оставащата минута ЦСКА имаше два шанса да отбележи гол, но такъв не падна и срещата завърши с успех с 2:0 за „армейците“.

ЦСКА – БЕЛАСИЦА 2:0
1:0 Тобиас Хайнц 7′, 2:0 Симеон Александров 75′