Черно море размаза на пух и прах Лудогорец на „Тича“

Черно море се наложи над Лудогорец с убедителното 4:0 на стадион „Тича“ във Варна в мач от 33-ия кръг в efbet Лига. По този начин „моряците“ на Илиан Илиев постигнаха своята 11-та поредна победа на своята непревземаемата крепост. Андреяс Калкан даде аванс на Черно море в 43-ата минута, а през второто полувреме головете на Даниел Димов, Уеслен Жуниор и Живко Атанасов оформиха разгрома.

Това бе и най-голямата загуба в историята на Лудогорец в българския елит.

След този успех Черно море вече има 69 точки в актива си, заемайки 2-ро място, като воденият от Илиан Илиев тим дръпна на две точки от третия ЦСКА. Лудогорец, който вече си осигури титлата, е със 79 точки.

Първото чисто положение за отбелязване на гол ба на сметката на Черно море в 7-ата минута, когато Васил Панайотов центрира от дясното крило на втора греда, където Андреяс Калкан се опита да засече, но не успя да осъществи добър контакт с топката, която прелетя покрай вратата на Лудогорец.

Лудогорец пропиля страхотна възможност да излезе напред в резултата в 21-вата минута, когато Спас Делев получи топката в наказателно поле и стреля с десния си крак в близкия ъгъл, но Иван Дюлгеров демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Рик Джонатан тръгна на самостоятелен рейд в 27-ата минута, като демонстрира страхотна скорост. Бразилецът навлезе в наказателното поле на Черно море и шутира към долния десен ъгъл на вратата, но Иван Дюлгеров се намеси и отрази.

Две минути по-късно Рик Джонатан опита удар от средна дистанция, с който обаче не успя да затрудни вратаря на Черно море.

„Моряците“ успяха първи да ударят в 43-ата минута и да поведат в резултата. Пабло Гарсия получи топката на границата на наказателното поле, като обърна фронта на атаката, центрирайки на втора греда, където Андреяс Калкан бе изпуснат от Сон, като футболистът на Черно море стреля с глава към вратата. Пламен Пепеляшев успя да играе с топката, но не и да я избие извън очертанията на вратата.

Черно море стартира по-активно втората част, но първата опасност бе именно пред вратата на „моряците“. Ивайло Чочев получи топката на границата на наказателното поле на домакините и шутира, но над напречната греда на вратата в 52-рата минута.

Домакините успяха да удвоят преднината си в 67-ата минута. След разбъркване центриране в наказателното поле на Лудогорец Живко Атанасов свали топката с глава за Влатко Дробаров, който продължи с глава за Даниел Димов. Капитанът на Черно море бе изключително съобразителен и стреля от воле, не оставяйки никакви шансове на Пламен Пепеляшев да отрази.

Наказателната акция на „моряците“ продължи в 83-ата минута. Пабло Гарсия отне топката в центъра и веднага изведе току-що влезлият Уеслен Жуниор. Бразилецът пое топката, Пламен Пепеляшев се опита да скъси ъгъла, но Уеслен опъна мрежата зад стража на Лудогорец с мощен удар, вкарвайки третото попадение за домакините в двубоя.

Якуб Пьотровски центрира топката в наказателното поле на Черно море в 87-ата минута, където Раи Насименто стреля акробатично със задна ножица, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

Черно море вкара и четвърти гол в 90-ата минута. След разбъркване в наказателното поле на Лудогорец след изпълнение на корнер, топката достигна до Николай Златев, който остави за Берк Бейхан, който стреля. Пламен Пепеляшев отрази, но Живко Атанасов направи добавка и порази целта.

Черно море – Лудогорец 4:0

1:0 Андреяс Калкан 43′

2:0 Даниел Димов 67′

3:0 Уеслен Жуниор 83′

4:0 Живко Атанасов 90′