Левски обърна и победи Локо (Пловдив) за престиж

Левски обърна и победи Локомотив Пловдив с 2:1 в мач от 33-тия кръг на efbet Лига. Така „сините“ направиха решаваща крачка към четвъртото място в крайното класиране, като се нуждаят от три точки в следващите си два мача.

Разбира се, след като Ботев Пловдив спечели Купата на България, четвъртата позиция се обезцени, защото няма да дава право на бараж за участие в Лигата на конференциите през следващата кампания.

Първият удар отправи отбора на Левски. Рикардиньо получи свободно пространство и стреля от сериозна дистанция, но встрани от целта.

В 10-ата минута пловдивчани излязоха напред в резултата. Ангел Лясков овладя в близост до централната линия и пусна разсичащ защитата пас. Мичи Нтело избяга от Хосе Кордоба и излезе очи в очи с Пламен Андреев. Стражът на гостите беше преодолян с премерен удар по земя.

Постепенно Левски успя да изравни играта и потърси по-смело гола. Половин час след началото „сините“ получиха правото да изпълнят ъглов удар. Зад топката застана Евертон, който центрира в наказателното поле. Цунами скочи високо и стреля с глава. Кристиан Томов не съумя да реагира и топката посети мрежата му.

В 32-рата минута Левски смълча домакинските фенове, като постигна пълен обрат в резултата. Асен Митков демонстрира чудесен поглед върху играта и изведе в коридор Рикардиньо. Бразилският централен бранител се вклини добре между двамата централния защитници и с прецизен удар по земя преодоля Томов.

Към края на първата част Марин Петков навлезе в наказателното поле и стреля в тялото на Томов

В 62-рата минута левскарите получиха страхотен шанс да обстрелват вратата на Локо Пловдив от пряк свободен удар. Рикардиньо беше фаулиран на метър от наказателното поле. Патрик-Габриел Галчев застана зад топката и предпочете да подаде към Марин Петков. Последва тежък удар, който беше блокиран.

Секунди по-късно „сините“ пак разиграха добре. Марин Петков проби и пусна към Галчев. Той стреля с едно докосване, но много слабо.

Четвърт час след началото Андреев трябваше да се намесва. Евандро центрира от свободен, но ударът с глава на Димитър Илиев бе право в ръцете на стража.

В ответната атака Фабио Лима намери Евандро в наказателното поле. Той се обърна и стреля по диагонала – покрай десния страничен стълб на вратата на Томов.

Две минути преди изтичането на редовното време Билал Бари свали към Ел Джемили. Последва удар от въздуха, който беше неточен. В последната 90-а минута Евертон прати топката зад Томов, но имаше очевидна засада.