Гришо преодоля французин на „куц“ крак и е на 1/8-финал в Рим

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърса в Рим, след като се наложи над французина Теронс Атман с 7:6(3), 6:3 в мач, продължил час и 44 минути. Хасковлията претърпя травма още в първия гейм на двубоя, който се изигра на „Форо Италико“, но показа характер и продължи да играе, въпреки че през по-голямата част от срещата куцаше.

В осминафиналите Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от двойката Тайлър Фриц и Себастиан Корда.

Срещата започна кошмарно за Григор Димитров, който получи травма още в първия гейм. Българинът стъпи накриво в опита си да отиграе топката, след което се озова на земята. Съдията дори стана от стола, за да провери състоянието на Гришо, който обаче показаха характер, стисна зъби и продължи участието си, макар и да накуцваше.

Хасковлията пропусна да пробие Атман още в първия гейм, но съумя да стори това в третия гейм, след което спечели и своето подаване на нула, за да поведе с 3:1. След това Григор Димитров се разколеба, след като изпитваше затруднения в придвижването си. Атман се възползва от колебанието на своя опонент и успя да осъществи пробив, след който да обърне до 4:3 гейма в своя полза.

До края на първия сет двамата тенисисти не позволиха на своя опонент да стигне до пробив и така се стигна до тайбрейк. Атман успя бързо да поведе с 2:0 точки, след което последваха 6 безответни за Григор, който затвори първия сет след 7:3 точки в своя полза.

Вторият сет бе изключително равностоен, като Григор Димитров успя да пречупи своя опонент с пробив в шестия гейм, след което го затвърди и поведе с 5:2, преди да затвори мача при следващия си сервис гейм при 6:3.