Немислим обрат класира Реал (Мадрид) на финала в ШЛ

Реал Мадрид се класира за финала на Шампионска лига, след като постигна исторически обрат срещу Байерн Мюнхен на „Сантиаго Бернабеу“.

„Кралете“ изоставаха с 0:1 до 88-ата минута, но до 91-вата стигнаха до пълен обрат до 2:1 с два гола на Хоселу. Попадението за баварците бе дело на Алфонсо Дейвис.

Първата среща на „Алианц Арена“ също бе изключително интересна, като завърши при равенство 2:2, а по този начин с общ резултат 4:3 Реал Мадрид си уреди финал срещу Борусия Дортмунд на „Уембли“ на 1 юни, когато ще опита да спечели 15-ия си трофей от турнира.

В хода на двубоя Реал Мадрид бе по-опасният отбор и създаде куп положения, като заслужено победи, след като уцели греда, а Мануел Нойер направи няколко изящни спасявания, а след това отбеляза два бързи гола, с които обърна.

Байерн поведе в 68-ата минута с великолепен соло гол на Алфонсо Дейвис. Малко след това гол на „кралете“ не бе признат заради нарушение на Начо срещу Йозуа Кимих. В 88-ата минута Хоселу наказа грешка на Мануел Нойер и на празна врата изравни. Три минути след това Антонио Рюдигер сервира топката за Хоселу на празна врата и той не сгреши за крайното 2:1.

Първата опасна ситуация дойде в шестата минута, когато Дани Карвахал навлезе в наказателното поле и пусна успореден пас, но Родриго се размина с топката във вратарското поле. Секунди след това Джуд Белингам падна в наказателното поле след съприкосновение с Йозуа Кимих, но контактът бе твърде лек, за да последва дузпа.

В осмата минута баварците стигнаха до първото си положение, след като Джамал Мусиала изведе Серж Гнабри по левия фланг в наказателното поле, седмицата на Байерн опита да намери Хари Кейн, но пасът му се превърна в удар, който премина вляво от вратата на Андрий Лунин.

Реал Мадрид стигна до първото 100%-ово положение в срещата, като то дойде в 13-ата минута. След хубава комбинация между Родриго и Дани Карвахал в наказателното поле испанецът намери Винисиус, който стреля към далечния десен ъгъл, но нацели страничния стълб. Родриго пробва добавка, но право в ръцете на Мануел Нойер.

Четвърт час игра след началото Джуд Белингам проби през центъра и пусна за Винисиус, който нанесе удар от границата на наказателното поле, но топката премина високо над вратата на Байерн Мюнхен.

В 27-ата минута старши треньорът на Байерн Томас Тухел получи лоша новина, след като Серж Гнабри се контузи. Стигна се до принудителна смяна и германското крило отстъпи мястото си на Алфонсо Дейвис.

Минута след това Байерн имаше златен шанс да поведе. Йозуа Кимих напредна отдясно и пусна центриране, Начо изчисти, но право на волето на Хари Кейн, който не се поколеба да стреля без подготовка към долния ляв ъгъл, но Андрий Лунин демонстрира изумителен рефлекс и изби в ъглов удар, от който не последва нищо интересно.

В 40-ата минута Реал Мадрид бе близо до попадение, след като Дани Карвахал пусна за Винисиус на левия фланг, бразилецът пусна прострелно центриране, но никой не успя да засече топката и подаването се превърна в удар. Мануел Нойер обаче внимаваше и със сетни сили успя да избие топката в ъглов удар с лявата си ръка.

В 44-ата минута след много хубав пробив отляво на Алфонсо Дейвис отбраната на Реал Мадрид не бе концентрирана и позволи на Нусаир Мазрауи да стреля от около 20 метра, но Лунин улови безпроблемно.

Това бе и всичко по-интересно през първата част.

Минута след началото на второто полувреме Винисиус направи изключителен пробив отляво, остави зад себе си Кимих, след което пусна успоредно подаване към Федерико Валверде, който чакаше само да я чукне и да вкара, но Ерик Дайър го изпревари.

В 47-ата минута Байерн организира бърза контраатака, Алфонсо Дейвис получи топката по левия фланг и напредна мощно, след което пробва центриране, топката се отклони в тялото на Дани Карвахал, след което излезе в ъглов удар, от който не последва голов шанс.

В 52-рата минута Винисиус отново размина няколко противникови футболисти с брилянтната си техника по левия фланг, но последвалият му пас към Белингам бе изчистен в корнер.

Минута по-късно Хари Кейн се пребори за дълга топка с Начо и Ферлан Менди, след което успя да нанесе удар към близкия долен ляв ъгъл, но той бе твърде анемичен и Лунин успя да избие.

Винисиус продължи да тормози защитата на Байерн с пробивите си отляво. В 55-ата минута звездата на Реал Мадрид напредна и пусна великолепно подаване за сънародника си Родриго през трима бранители на Байерн, Родриго нанесе удар, топката мина между краката на Ерик Дайър, но излезе в аут, минавайки на няколко сантиметра от левия страничен стълб.

В 59-ата минута Родирго стреля изключително опасно от пряк свободен удар към горния десен ъгъл, но Мануел Нойер прояви изумителен рефлекс, за да избие. Час игра след началото Винисиус направи поредния си феноменален пробив отляво, навлезе към наказателното поле и стреля към горния ляв ъгъл, но Нойер отново блесна.

В 66-ата минута Алфонсо Дейвис проби отляво и пусна топката към Джамал Мусиала, който получи на границата на наказателното поле и навлезе навътре, след което бе затворен от Карвахал и бе принуден да стреля с по-слабия си ляв крак, но нанесе добър удар към горния десен ъгъл, с който Лунин се справи и изби в корнер.

Противно на показаното на терена, Байерн Мюнхен излезе напред в резултата в 68-ата минута. Хари Кейн пусна топката към Алфонсо Дейвис, който напредна отлично по левия фланг, нагласи си топката за удар с по-слабия десен крак, но я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на Лунин – 0:1.

В 72-рата минута гол за Реал Мадрид не бе зачетен. След изпълнение на ъглов удар Федерико Валверде получи топката на границата на наказателното поле, след което я насочи към наказателното поле, откъдето след рикошет тя се озова в мрежата на Нойер. Голът обаче не бе признат заради нарушение на Начо срещу Кимих.

В 76-ата минута Мусиала направи добър пробив през центъра и изведе Хари Кейн на стрелкова позиция, англичанинът шутира от малък ъгъл, но уцели мрежата от външната ѝ част.

В 83-ата минута Антонио Рюдигер прати великолепно подаване към Винисиус Жуниор, който изпревари Кимих и успя да нанесе удар, но топката премина над вратата на Байерн.

В 88-ата минута логичното се случи и Реал Мадрид изравни! Едуардо Камавинга намери Винисиус на левия фланг, бразилецът стреля силно, Нойер не се намеси убедително и изби топката пред себе си, където Хоселу от близка дистанция засече в мрежата – 1:1.

В първата минута от добавеното време Реал Мадрид стигна до пълен обрат! След разбъркване при корнер Антонио Рюдигер получи топката отляво, след което пусна за Хоселу, а той бе тотално забравен от защитата на Байерн и на празна врата отбеляза за 2:1!

До края на срещата се игра още близо четвърт час, в който Байерн Мюнхен опита да стигне до изравнително попадение, с което да вкара мача в продължения, но не успя, като гол на Матайс де Лихт спорно бе отменен заради засада на Нусаир Мазрауи, и Реал Мадрид се класира за 18-ия си финал в турнира, в който ще търси 15-ия си трофей.