Борусия (Дортмунд) шокира ПСЖ в първия полуфинал за ШЛ

Борусия Дортмунд победи Пари Сен Жермен с минималното 1:0 на „Сиганл Идуна Парк“ в първи полуфинален мач от Шампионска лига.

Единственото попадение отбеляза Никлас Фюлкруг в 36-ата минута след супер асистенция на Нико Шлотербек. Реваншът на „Парк де Пренс“ в Париж е идният вторник, 7 май, от 22:00 часа българско време.

Първата добра ситуация в срешата дойде в 11-ата минута, като тя бе за парижани. Усман Дембеле смени посоката и от левия крак си пусна топката към десния, с който стреля от дистанция, но покрай вратата.

В 14-ата минута Юлиан Бранд пусна великолепно извеждащо подаване към Джейдън Санчо, който нанесе удар от малък ъгъл, но Джанлуиджи Донарума успя да спаси.

В 18-ата минута Дембеле пробва късмета си от около 20 метра с шут с левия крак, но отново бе неточен.

В 36-ата минута Борусия Дортмунд излезе напред в резултата! Нико Шлотербек пусна великолепен извеждащ пас по въздух за Никлас Фюлкруг от над 60 метра, нападателят изскочи на скорост очи в очи с Донарума и с шут в долния ляв ъгъл го матира за 1:0!

В 42-рата минута се стигна до принудителна смяна в състава на ПСЖ. Люка Ернандес се контузи при сблъсък с Фюлкруг при гола, като опита да доиграе мача, но не успя и на негово място се появи Лукас Бералдо.

В 44-ата минута Фюлкруг свали за Марсел Забицер, който от десетина метра нанесе тежък удар, с който обаче Донарума се справи.

Това бе и всичко по-интересно за първата част.

В 48-ата минута Брадли Баркола направи индивидуален пробив отляво, който завърши с точен, но слаб удар, уловен безпроблемно от Грегор Кобел.

В 51-вата минута се стигна до две изключително чисти положения за парижани. Първо Килиан Мбапе отправи фалцов удар към далечния ляв ъгъл, но нацели страничния стълб. След кратко разбъркване Ашраф Хакими шутира от близка дистанция, но бе спрян от десния страничен стълб.

Три минути след това Мбапе стреля право в ръцете на Кобел. В 56-ата минута Маркиньос центрира елегантно за Фабиан Руис, който бе забравен от отбраната на Борусия и нанесе удар с глава, който обаче не уцели очертанията на вратата.

В 58-ата минута Фюлкруг пробва мощен удар от границата на наказателното поле, но бе блокиран от Маркиньос, от чийто крак топката излезе в корнер, но от него не последва нищо интересно. Минута по-късно Бранд стреля опасно, но вдясноот вратата.

Час игра след началото на срещата Джейдън Санчо проби отлично отдясно в наказателното поле и намери Никлас Фюлкруг от непостредствена близост, но нападателят уцели топката с кората и я прати високо над вратата.

В 72-рата минута Килиан Мбапе намери Усман Дембеле на изгодна позиция, той стреля, но Грегор Кобел успя да протегне максимално много левия си крак и спаси. В 80-ата минута Хакими влезе в наказателното поле и даде задължаващ пас на Дембеле, който обаче стреля над вратата от страхотна позиция.

В 82-рата минута ПСЖ организира добра атака, завършила с удар на Витиня от границата на наказателното поле, който премина встрани от вратата на Борусия Дортмунд.

Две минути след това Санчо напредна през центъра и изведе Бранд, а той нанесе опасен удар, който обаче бе блокиран от добре застаналия Маркиньос.

В 87-ата минута Фабиан Руис стреля с глава от отлична позиция, но отново не успя да уцели вратата. В последната минута от редовното време Уорън Заир-Емери също стреля с глава, но от неудобна позиция и в аут.