Изненада! Гришо отпадна от 18-годишен чех в Мадрид

Григор Димитров отпадна на втория кръг от турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Мадрид, след като загуби от 18-годишния Якуб Меншик от Чехия с 1:2 сета (2:6, 7:6(4), 3:6) в двубой, продължил 2 часа и 36 минути.

Победата за Меншик бе неговата втора срещу тенисист от Топ 10 на световната ранглиста, докато Григор Димитров за пръв път през тази година отпада още в първия си мач от даден турнир.

В първия сет двамата вървяха гейм за гейм до 2:2, когато Меншик направи два пробива и поведе с 5:2, след което затвори частта с 6:2.

Вторият сет бе далеч по-оспорван, тъй като нито един от двамата не допусна пробив и така частта влезе в тайбрек. Там Гришо поведе с 4:1, но допусна да бъде изравнен. Все пак, хасковлията успя да направи три последователни точки и да спечели тайбрека, като така изравни сетовете.

В решителната трета част Меншик поведе с 1:0, а след това двамата си размениха по един пробив. При 4:3 за чеха, роденият през 2005 г. тенисист реализира пробив, който се оказа ключов, тъй като поведе с 5:3 и след това взе подаването си, за да се поздрави с успеха.