Лудогорец смачка Хебър за Купата и докосна финала

Лудогорец победи Хебър с 4:0 в първи полуфинал за Купата на България, игран в Разград.

„Орлите“ започнаха много мощно и набързо поведоха с два гола, след два точни изстрела на Рик Джонатан, докато Диниш Алмейда и Спас Делев оформиха крайния резултат през втората част.

Реваншът е на 2 май в Пазарджик и при уснех в него „орлите“ ще срещнат победителя от двойката Ботев (Пд) – ЦСКА.

Шампионите поведоха още в 4-ата минута. Антон Недялков даде чудесен дълъг пас към Текпетей, той включи Сон в атаката, Пьотровски се пребори за топката и тя се озова в Рик, който не сбърка.

В 22-ата минута Лудогорец стигна и до второ попадение. След продължителна атака, преминала през Текпетей, Нареси, Дуа и Пьотровски, топката стигна до Рик, който без напрежение отбеляза втория си гол в мача.

След двете бързи попадения, Хебър най-после погледна към вратата, но първо Октай Хамдиев, а след това и Шейх Диаманка пропуснаха да отбележат почетен гол.

В 28-ата минута Пьотровски изскочи сам срещу Петър Дебърлиев, но изненадващо за неговите стандарти не уцели вратата.

В 40-ата минута Рик пробяга почти целия терен с топка в краката и намери добре Дуа, който с левия крак обаче не успя да вкара.

В 46-ата минута Рик опита да оформи своя хеттрик, но с добър удар не намери целта.

Девет минути след това Диниш Алмейда се включи изненадващо в атака и направи чудесен пробив, завършил с отразен от вратаря удар.

При последвалия корнер Неделев центрира към Нареси, който с глава продължи за Алейда и португалецът без колебание уби интригата в мача, а може би и в дуела като цяло.

В 77-ата минута резервата в този мач Георги Терзиев можеше да отбележи и четвърто попадение, но късметът покри гостите. Това обаче се случи само 180 секунди след това.

Тогава Групер се включи отляво и центрира остро към Тисера, чийто удар бе избит, но после попадна на главата на Спас Делев, който нямаше как да сбърка – 4:0.

В последните минути Атанас Кабов опита да вкара почетно попадение, но силният му изстрел не намери целта. В 90-ата минута и напречната греда спаси Хебър, този път след удар с глава на Георги Терзиев.