Интер взе дербито с Милан и си осигури титлата в Италия

Интер спечели шампионската титла в Серия А, след като триумфира с 2:1 в Дерби дела Мадонина срещу Милан от 33-ия кръг на италианското първенство. По този начин „нерадзурите“ завоюваха 20-а титла в своята история.

Още в шестата минута на дербито се стигна до грозни сцени, които съдията Андреа Коломбо бързо успя да тушира.

Интер започна по-силно дербито и поведе с 1:0 в 18-ата минута. Бенжамен Павар центрира от корнер в наказателното поле на Милан, топката се удари в гърба на Тео Ернандес и след това отблизо Франческо Ачерби, който бе оставен непокрит с глава вкара топката във вратата на Майк Менян.

Седем минути по-късно Интер можеше да вкара втори гол. Димарко центрира в наказателното поле на Милан, където Лаутаро Мартинес бе изпуснат от защитата на „росонерите“ и стреля отблизо, но неточно в аут.

В 29-ата минута Рафаел Леао създаде сериозно напрежение пред вратата на Интер, но ударът му бе отразен от Ян Зомер.

Интер продължи да бъде по-активният отбор и в 38-ата минута Николо Барела подаде към Маркус Тюрам, който бе на добра позиция и стреля, но ударът му бе отразен от Майк Менян.

Минута по-късно Милан можеше да изравни резултата, но Ян Зомер успя да отрази опасния удар на Калабрия.

Фикайо Томори допусна голяма грешка в наказателното поле на Милан в 40-ата минута и заложи топката на Тюрам, който стреля, но Майк Менян се намеси впечатляващо и спаси.

Интер поведе с 2:0 в 48-ата минута. Маркус Тюрам отново надигра Фикайо Томори, след което с удар от границата на наказателното поле на Милан вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Майк Менян.

Хакан Чалханоглу отправи много опасен удар в 58-ата минута, който Менян спаси.

Милан върна интригата в мача в 80-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Инрер, Рафаел Леао с глава продължи към Габия, който стреля с глава, но Ян Зомер спаси, а след това топката срещна левия страничен стълб на вратата на Интер. След това Фикайо Томори бе най-добре пласиран и довкара топката във вратата на „нерадзурите“ за 1:2.

В добавеното време футболистите на двата отбора изпуснаха нервите си и създадоха работа за съдията Андреа Коломбо.

Първо в четвъртата минута на добавеното време на двубоя Тео Ернандес се спречка с Давиде Фратези, а след това се намеси и Дензъл Дъмфрис. Между Ернандес и Дъмфрис се стигна до сериозна разправия, която бе завършена с по един червен картон за двамата играчи.

Милан завърши дербито с девет човека, след като в седмата минута на добавеното време на мача Давиде Калабрия удари Давиде Фратези и Коломбо го изгони с директен червен картон.

Така Интер стана шампион на Серия А пет кръга преди края на сезона.

Интер спечели за 20-ти път титлата в Италия, а Симоне Индзаги стигна до първа титла.

Интер спечели за шести пореден път Дерби дела Мадонина!