Реал триумфира в „Ел Класико“ след голям обрат

Реал Мадрид победи Барселона с 3:2 в истинско зрелище на стадион „Сантиаго Бернабеу“ и е много близо до 36-ата си титла в Ла Лига, след като разликата между двата отбора вече е 11 точки, 6 кръга преди края на шампионата.

Барселона поведе в резултата още в 6-ата минута след гол на Андреас Кристенсен. Датчанинът засече центриране на Рафиня от корнер и не остави шансове на Андрий Лунин.

Две минути след това Лука Модрич намери Винисиус в наказателното поле, но ударът на бразилеца премина над напречната греда.

В 14-ата минута Ламин Ямал принуди Лунин да спасява негов изстрел, който отиваше към долния ляв ъгъл.

В 16-ата минута Пау Кубарси извърши нарушение в наказателното поле и Сесар Градо посочи бялата точка. Зад топката застана Винисиус, който с изпълнение в левия ъгъл преодоля Марк-Андре тер Стеген.

Девет минути след това Роберт Левандовски стреля с глава. За негово съжаление опитът му премина над напречната греда.

В 28-ата минута Ямал отново се отчете с добри действия. След ъглов удар топката стигна до него, той стреля, но Лунин отново спаси. При положението останаха сериозни съмнения дали топката не е преминала голлинията с пълния си обем, но до попадение не се стигна.

В самия край на първата част каталунците стигнаха до още едно добро положение, след като Илкай Гюндоган изпълни пряк свободен удар. Изстрелът му премина малко над напречната греда.

В добавеното време на първото полувреме Френки де Йонг получи контузия и бе заменен от Педри. Нидерландецът бе изнесен на носилка, а травмата се получи след единоборство с Федерико Валверде.

Каталунците повеждаха на два пъти с попадения на Андреас Кристенсен и Фермин Лопес, но голове на Винисиус, Лукас Васкес и Джуд Белингам донесоха успеха на „кралския клуб“. Белингам отбеляза и двете попадения при победата на Реал с 2:1 в първенството през октомври.

В 58-ата минута Фермин Лопес падна в наказателното поле след контакт с бранител на “кралския клуб”, но главният съдия не отсъди дузпа.

11 минути след това Ламин Ямал бе намерен на границата на пеналтерията. Той овладя добре, освободи се от защитник, и стреля с левия крак. Лунин успя да се намеси първоначално, но не улови топката и тя отиде при Фермин Лопес, който впоследствие отпразнува гола си бурно пред феновете на Реал.

Радостта за Барселона бе кратка, след като в 73-ата минута домакините изравниха. Реал разигра добре по левия фланг, Винисиус центрира, а Лукас Васкес бе на точното място, за да прати топката в левия ъгъл.

Пет минути по-късно изстрел на Винисиус бе спасен с лекота от Тер Стеген.

В първата минута на добавеното време на двубоя Реал Мадрид стигна до победата. Браим Диас напредна и намери отдясно Лукас Васкес. Той подаде по земя, където Хоселу се размина с топката, но тя попадна на пътя на Джуд Белингам, който отбеляза третия си гол срещу каталунците през този сезон.

За Реал предстои двубой с Реал Сосиедад, докато Барселона ще приеме Валенсия.