Най-после! Левски спря пропадането с успех над Берое

Левски се наложи над Берое с минималното 1:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от 30-ия кръг в efbet Лига. В герой за „сините“ се превърна Асими Фадига, чието попадение в 76-ата минута донесе успеха на домакините. Берое пък завърши двубоя с 10 души, след като Лучано Скуадроне бе изгонен след директен червен картон в 82-рата минута.

След този успех Левски се изкачва до 4-то място във временното класиране, като „сините“ вече имат 54 точки в актива си, докато Берое ще играе в долната шестица, тъй като старозагорци са 11-ти с 33 точки.

Левски започна по-активно срещата. В 4-ата минута Евертон проби по лявото крило и стреля, но Лучано Скуадроне блокира изстрела на бразилеца. Последва добавка от страна на Джавад Ел Джемили, но отново изстрелът бе блокиран. Топката стигна до Карлос Охене, който шутира неточно от границата на наказателното поле на гостите.

В следващите минути „сините“ продължиха да държат трайно топката, но така и не стигнаха до опасност пред вратата на Артур Мота.

Берое пропусна златна възможност да поведе в 28-ата минута, когато Карлос Алгара отне от Патрик Мислович, а топката достигна до Вини Трибуле, който се справи с Хосе Кордоба и стреля, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Пламен Андреев.

Евертон проби отдясно в наказателното поле на Берое, като премина през Роналдо Камара, след което шутира от близко разстояние, но ударът му бе право в левия страничен стълб на вратата в 29-ата минута.

Джавад Ел Джемили отправи удар от далечна дистанция в 39-ата минута, но топката премина високо над напречната греда на вратата на гостите.

Левски продължи да натиска на старта на второто полувреме. В 47-ата минута Патрик-Габриел Галчев напредна по дясното крило и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Рикардиньо се извиси и стреля с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на гостите.

Вендерсон Цунами направи дълго подаване към наказателното поле на Берое, където Марин Петков отправи изстрел с глава в 53-ата минута, който обаче не затрудни Артур Мота.

Марин Петков тръгна на самостоятелен рейд по лявото крило, който завърши с удар от дистанция, но в сетния миг вратарят на Берое успя да отрази в 59-ата минута. След последвалия корнер топката достигна до Ел Джемили, който също стреля, но покрай целта.

Фабио Лима напредна по лявото крило, след което сви топката навътре и потърси далечния горен десен ъгъл на вратата с левия си крак, но не намери очертанията на вратата в 75-ата минута.

Левски успя най-накрая да пречупи Артур Мота и защитата пред него в 76-ата минута, когато Евертон комбинира по лявото крило с Рикардиньо, който сви за Асими Фадига. Французинът се сблъска с Хуан Пабло Саломони, но все пак топката остана в негово притежание. Фадига стреля от границата на наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл на вратата, за да даде аванс на „сините“.

В 82-рата минута Берое остана с човек по-малко на терена, след като Лучано Скуадроне удари с лакът в главата Асен Чандъров. Първоначално Волен Чинков даде авантаж, но след като бе викнат от Георги Кабаков да преразгледа ситуацията чрез ВАР, главният арбитър вдигна червен картон на бранителя на старозагорци.

Галчев получи топката по десния фланг и веднага опита удар към вратата на Берое в 85-ата минута, но не успя да намери целта.

Във втората минута на добавеното време Асими Фадига тръгна солова акция, която завърши с удар към вратата на Берое, но не успя да намери очертанията на вратата.

Левски – Берое 1:0

1:0 Асими Фадига 76′