Драма! Реал детронира Сити в ШЛ след дузпи

Реал Мадрид детронира след изпълнение на дузпи Манчестър Сити и по този начин се класира за полуфиналите на Шампионска лига. В редовното време и продълженията двубоят на „Етихад“ завърши 1:1 и се стигна до изпълнението на дузпи. При тях „кралете“ се оказаха по точни и спечелиха с 4:3.

Реал Мадрид поведе рано в мача с гол на Родриго в 12-ата минута, след което изцяло прие играта в своето поле. Манчестър Сити имаше тотална доминация, но в същото време демонстрира и слаба ефективност. Кевин Де Бройне успя да вкара изравнителен гол в 76-ата минута, а малко след това белгиецът пропусна страхотна възможност да донесе обрата на „гражданите“ още в редовните 90 минути. При дузпите Лука Модрич изпусна първата дузпа за „кралете“, но за Сити пропуски направиха Бернардо Силва и Матео Ковачич, а Антонио Рюдигер реализира победната за испанския тим.

Едуардо Камавинга отправи диагонален удар от дистанция в 10-ата минута, но Едерсон спаси.

Реал Мадрид поведе в резултата с 1:0 в 12-ата минута. „Кралете“ организираха бърза контраатака, при която Джуд Белингам получи добър извеждащ пас. След това английският футболист подаде на Валверде, а той продължи към Винисиус, той центрира към Родриго, който беше изпуснат от Кайл Уокър и стреля отблизо, но Едерсон успя да спаси. След това топката отново попадна в Родриго, който този път не пропусна да се разпише в опразнената врата.

Кевн Де Бройне се опита да изненада Андрий Лунин директно от корнер в 15-ата минута, но вратарят на Реал Мадрид внимаваше и изби в нов корнер.

Две минути по-късно Джак Грийлиш центрира в наказателното поле на Реал Мадрид, където Ерлинг Холанд бе изпуснат от Начо Фернандес и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Манчестър Сити бе много близо до това да изравни резултата в 19-ата минута. След центриране в наказателното поле на Реал, Ерлинг Холанд стреля с глава, но топката се спря в напречната греда. След това Бернардо Силва стреля, но неточно в аут.

В 24-ата минута Винисиус събра трима играчи на Манчестър Сити около себе си, а след това отклони топката за Дани Карвахал, който стреля, но ударът му бе блокиран.

Кевин Де Бройне отправи много тежък удар от границата на наказателното поле на Реал Мадрид в 27-ата минута, но Лунин внимаваше и успя да спаси. Де Бройне пробва нов удар по посока на вратата на Лунин в 33-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Манчестър Сити направи много сериозен пропуск в 36-ата минута. Холанд подаде към Грийлиш, който напредна, навлезе в наказателното поле на Реал Мадрид и стреля, получи се рикошет в крака на Антонио Рюдигер, а след това топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Лунин.

Кевин Де Бройне отново коварно центрира от корнер в наказателното поле на Реал Мадрид, като отново директно завъртя топката към вратата на Лунин, който се подхлъзна, но успя да избие в нов корнер за „гражданите“.

В първата минута на добавеното време на първата част Фил Фодън стреля от дъгата на наказателното поле на Реал Мадрид, но над напречната греда в аут.

Джак Грийлиш отправи много тежък удар от въздуха в 47-ата минута, но Андрий Лунин внимаваше, въпреки че пред него имаше много играчи и от двата отбора, но все пак се намеси убедително и боксира.

Начо Фернандес попадна в много тежка ситуация в 51-ата минута. Той бе напът да сбърка, тъй като беше притиснат от Ерлинг Холанд, Начо дори „преодоля“ Лунин, но все пак успя да изчисти топката пред голлинията.

Минута по-късно Фил Фодън имаше добра възможност и стреля, но Лунин се намеси и спаси.

Джак Грийлиш получи хубав пас в наказателното поле на Реал Мадрид в 70-ата минута. Той мина покрай Карвахал и стреля от малък ъгъл, но Лунин спаси.

Манчестър Сити изравни резултата в 76-ата минута. Жереми Доку проби по левия фланг, като този път Белингам не успя да му се противопостави. Антонио Рюдигер не успя да изчисти топката, а я заложи на Кевин Де Бройне, който отблизо не пропусна да я вкара във вратата на Андрий Лунин.

Андрий Лунин направи ключово спасяване в 78-ата минута. Той отрази много опасен удар на Кевин Де Бройне от границата на наказателното поле на Реал Мадрид, като Лунин успя с върха на пръстите на ръката си да избие топката над напречната греда.

Кевин Де Бройне пропусна изключителен шанс в 82-ата минута. Белгиецът получи златна възможност, но ударът му премина над напречната греда.

В редовните 90 минути срещата завърши 1:1 и се стигна до продължения.

Манчестър Сити пропусна много добра възможност в 99-ата минута. Бернардо Силва центрира в наказателното поле на Реал Мадрид, където Фил Фодън бе оставен непокрит, но не успя да уцели добре топката и да отправи удар.

Антонио Рюдигер направи много сериозен пропуск във втората минута на добавеното време на първото продължение. Браим Диас с добър пас намери в наказателното поле Рюдигер, който стреля, но над напречната греда в аут.

Данил Карвахал получи мускулна травма и бе сменен принудително в 110-ата минута от Едер Милитао.

В 120-ата минута Фил Фодън комбинира с Хулиан Алварес, който стреля от трудна ситуация право в ръцете на Андрий Лунин.

Мачът и в продълженията завърши 1:1, така с общ резултат 4:4 от двете срещи, победителят от сблъсъка между Манчестър Сити и Реал Мадрид ще се реши след изпълнението на дузпи.