Историческо! Леверкузен е новият шампион на Германия

Байер Леверкузен е новият шампион на Германия! „Аспирините“ сложиха край на най-дългата доминацията в историята на Бундеслигата, детронирайки Байерн Мюнхен, който ликува със сребърната салатиера в последните 11 сезона. Шампионската титла, която тимът на Чаби Алонсо спечели, е още по-сладка за клуба заради това, че е първа в историята на клуба.

Леверкузен си гарантира титлата в Германия още в 29-ия кръг на шампионата, след като победи Вердер Бремен у дома с 5:0 с голове на Виктор Бонифасе, Гранит Джака и хеттрик на Флориан Вирц и по този начин „аспирините“ събра 79 точки.

Този актив няма как да бъде заличен от втория и третия Байерн Мюнхен и Щутгарт, които са с по 63 точки. Що се отнася до Вердер, бременци остават на 12-ото място във временното класиране с 31 точки.

Мачът на „БайАрена“ бе истински празник за феновете на Леверкузен, който можеше да поведе още в 9-ата минута, но Михаел Цетерер спаси удар на Пиеро Инкапие.

В 23-ата минута Йонас Хофман бе фаулиран от Юлиан Малатини, като съдията Харм Осмерс се допита до ВАР и отсъди дузпа. Зад топката застана Виктор Бонифасе, който прояви хладнокръвие и вкара гол в 25-ата минута!

След това попадение играта на домакините потръгна, като в 35-ата минута Хофман можеше да удвои, но защитник на Вердер успя да изчисти.

Три минути след това шут на Амин Адли мина над вратата.

В самия край на първата част гостите имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от съдията.

След час игра „аспирините“ отново ликуваха! Бонифасе комбинира с Гранит Джака, който с удар от дистанция порази вратата на Вердер, отбелязвайки типичен за себе си гол с шут от разстояние.

В 63-ата минута Хофман отново пропиля шанса си да вкара, пращайки топката покай вратата.

Пет минути след това, обаче нищо и никой не можеше да спре Флориан Вирц, който с мощен удар от дистанция остави Цетерер безпомощен – 3:0 за Байер!

Вирц вкара още два гола в 84-ата и 90-ата минути на срещата, за да оформи хеттрика си.