Нов крах за Левски! Черно море се подигра със „сините“

Черно море се наложи над Левски с 3:1 на стадион „Тича“ във Варна в мач от 29-ия кръг в efbet Лига. Исмаил Иса изведе „моряците“ напред в резултата в 40-ата минута. Левски изравни чрез Рикардиньо в 51-вата минута, но домакините затвориха двубоя в своя полза след головете на Андреяс Калкан в 67-ата и Атанас Илиев в 81-ата минута на срещата.

След този успех Черно море събра 61 точки в актива си, като воденият от Илиан Илиев тим се връща на второто място, изпреварвайки ЦСКА. Левски пък е на 5-то място с 51 точки, като възпитаниците на Николай Костов са на две точки от четвърти Локомотив Пловдив, който е с мач в запас.

Първата по-опасна възможност в двубоя бе на сметката на Черно море. Домакините отнеха топката след груба грешка на Патрик-Габриел Галчев в центъра на терена във 2-рата минута, като Илиан Илиев-младши завърши атаката с удар, който обаче премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Иван Андонов.

След центриране в наказателното поле на Левски в 4-ата минута, Влантко Дробаров стреля с глава, но Иван Андонов улови комфортно.

Марин Петков проби навътре към центъра в 11-ата минута и продължи за Джавад Ел Джемили, който стреля от границата на наказателното поле на Черно море, но прати топката над напречната греда на вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

Две минути по-късно Мазир Сула отне топката в последната третина на игрището и отпарви силен удар, който бе блокиран от бранител на „сините“, а футболистите на Черно море не стигнаха до ново опасност пред вратата на Иван Андонов от последвалия ъглов удар.

Евертон центрира от корнер в 20-ата минута, като около точката за изпълнение на дузпа Хоакин Фернандес засече, но ударът му по земя не затрудни Дюлгеров.

Черно море успя да излезе напред в резултата в 40-ата минута, когато Илиан Илиев-младши комбинира вдясно от себе си с Васил Панайотов. Опитният халф центрира по земя към наказателното поле на Левски, където Исмаил Иса се промуши между Хоакин Фернандес и Кристиан Димитров, за да засече топката и да опъне мрежата зад Иван Андонов.

Евертон получи топката по лявото крило и продължи за Джавад Ел Джемили, който стреля от малък ъгъл в 45-ата минута, но Иван Дюлгеров нямаше проблем да се справи с удара на халфа на „сините“.

Левски започна ударно второто полувреме, като „сините“ възстановиха паритета още в 51-вата минута. Патрик-Габриел Галчев напредна по дясното крило и сви топката за Марин Петков, който на свой ред изведе Рикардиньо зад Живко Атанасов. Бразилецът стреля ниско по земята с първото си докосване, за да пусне топката покрай Дюлгеров и да реализира изравнителния гол за Левски.

Черно море отговори бързо на предизвикателството на Левски, след като си върна аванса в 67-ата минута. Мазир Сула изведе Исмаил Иса в коридор. Опитният нападател стреля с първото си докосване, след като излезе очи в очи с Иван Андонов. Вратарят на „сините“ успя да избие топката, но Андреяс Калкан направи добавка и реализира в опразнената врата на Левски.

Кристиан Димитров напредна през средата и стреля мощно от средна дистанция, но топката прелетя над напречната греда на вратата на Черно море в 70-ата минута.

Атанас Илиев се възползва от грешка на Вендерсон Цунами в средата на терена и стреля от воле, като се опита да прехвърли Иван Андонов, но не намери очертанията на терена.

Черно море вкара и трети гол във вратата на Левски в 81-вата минута на срещата. Хоакин Фернандес допусна груба грешка, подарявайки топката на Мазир Сула, който изведе Атанас Илиев сам срещу Иван Андонов. Нападателят на „морето“ не трепна и пусна топката покрай младия страж на „сините“.

До края на двубоя футболистите на Левски не успяха да стигнат до опасност пред вратата на Иван Дюлгеров и да върнат интригата в двубоя.