ЦСКА победи безобразен Левски във „Вечното дерби“

ЦСКА се разправи с безобразно слаб Левски в дербито от 28-ия кръг на еfbet Лига. „Червените“ спечелиха с 2:0 на Националния стадион „Васил Левски“.

Головете отбелязаха Тобиас Хайнц и Фернандо Каранга. Експериментите в „синьо“ се оказаха изключително неуспешни, тъй като Иван Андонов направи огромна грешка за първия гол на Хайнц. Левски завърши мача без точен удар.

В добавеното време на дербито Данило Асприля пропусна да направи победата на „червените“ още по-внушителна.

Рикардиньо беше потърсен с дълъг извеждащ пас зад гърба на отбраната на ЦСКА в 8-ата минута, но Густаво Бусато излезе и изчисти топката в тъч. Рикардиньо бързо изпълни тъча и потърси Евертон в наказателното поле, тъй като Бусато все още не се беше върнал на голлинията. Евертон стреля от трудна ситуация и от малък ъгъл, но неточно в аут.

Иван Андонов се наложи да прави първото спасяване в мача в 10-ата минута. Фаетон преодоля Ван дер Каап, след което стреля, но Андонов успя да спаси, а след това топката се удари в тялото на Каранга и излезе в аут.

Джонатан Линдсет вкара гол в 14-ата минута, който първоначално бе зачетен от съдийската бригада, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено. Тобиас Хайнц центрира доста добре от фал, а Джонатан Линдсет се извиси и стреля с глава, но след това игра с лявата си ръка, след което топката влезе във вратата на Левски и след консултация с ВАР голът беше отменен.

Минута по-късно Патрик-Габриел Галчев получи добра възможност в наказателното поле на ЦСКА. Густаво Бусато излезе и с шпагат влезе в краката за топката, а крайният бранител на Левски се строполи на терена. Реферите взеха решение, че в тази ситуация няма очевидна и явна грешка на съдията и играта продължи.

След това Евертон Бала имаше отличен шанс за диагонален шут отляво, но бразилският техничар пое изключително лошо топката, което спомогна на Бусато да скъси ъгъла и да спаси.

Иван Андонов направи страхотно спасяване в 21-ата минута. Джонатан Линдсет много добре подаде към Каранга, който бе сам срещу Андонов, но вратарят на „сините“ успя да спаси удара на бразилския нападател.

Футболистите на Левски направиха много сериозна грешка в дефанзивен план в 24-ата минута. Фернандо Каранга можеше да накаже много лоша грешка от Кристиян Димитров. Димитров върна една топка към Кордоба, който позволи топката мине зад гърба му. Каранга догони топката, а Иван Андонов излезе и с шпагат изрита топката от краката на бразилския нападател. Реферът Драгомир Драганов прецени, че има нарушение и показа жълт картон на Андонов. Съдията показа жълт картон на Андонов, защото около него имаше още трима играчи на Левски. Тобиас Хайнц стреля от фал, но право в стената.

Джонатан Линдсет препъна отзад Патрик-Габриел Галчев в 33-ата минута, но съдията Драгомир Драганов прецени, че няма да покаже жълт картон на норвежкия халф на ЦСКА.

Фернандо Каранга направи нов много сериозен пропуск в 35-ата минута. Тобиас Хайнц пусна отлично към Каранга, който бе сам срещу Иван Андонов и стреля от малък ъгъл, но вратарят на Левски се намеси и спаси.

Матиас Фаетон отправи удар от дистанция в 38-ата минута, но право в ръцете на Иван Андонов. Улаус Скаршем стреля от границата на наказателното поле на Левски в 45-ата минута, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Джавад Ел Джемили направи много добър рейд в 57-ата минута. Той преодоля трима футболисти на ЦСКА, след което излезе на добра позиция към вратата на Бусато и стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на „червените“.

„Сините“ имаха претенции за нарушение на границата на наказателното поле на ЦСКА в 58-ата минута за нарушение на Кареасо срещу Патрик Мислович, но Драгомир Драганов запази мълчание и топката излезе в аут.

ЦСКА поведе с 1:0 в 61-ата минута. Иван Андонов излезе, за да изчисти една топка, но сбърка, пращайки я в краката на Тобиас Хайнц, който се ориентира много добре. Норвежецът успя да вкара топката в опразнената врата.

ЦСКА направи много голям пропуск в 65-ата минута. Джонатан Линдсет бе изведен сам срещу Иван Андонов и стреля, но вратарят на „сините“ успя да спаси.

Две минути по-късно Рикардиньо стреля, но неточно в аут.

Тобиас Хайнц стреля в 73-ата минута, след което Линдсет се опита да засече топката, но тя излезе в аут.

Каранга направи много голям пропуск в 74-ата минута. Асприля пусна извеждащ пас към Каранга, който излезе сам срещу Иван Андонов и стреля, но вратарят на „сините“ се намеси и спаси.

ЦСКА поведе с 2:0 в 77-ата минута. Джонатан Линдсет подаде към Тобиас Хайнц, който стреля, но Иван Андонов плонжира и спаси. След това Каранга при добавката не пропусна да вкара в опразнената врата.

Патрик Мислович стреля в 80-ата минута от границата на наказателното поле на ЦСКА, но много неточно в аут.

В четвъртата минута на добавеното време на мача ЦСКА пропусна да вкара трети гол в двубоя. Асприля получи пас сам срещу Андонов и стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на „сините“.

С тази победа ЦСКА излезе поне временно на второ място в класирането с 60 точки, а Левски е четвърти с 51 точки.

В следващия кръг ЦСКА е домакин на Пирин Благоевград, а Левски гостува на Черно море.