Шок! ЦСКА загуби от Локо (Пловдив) в столицата

Локомотив Пловдив победи напълно заслужено безобразен ЦСКА на националния стадион “Васил Левски”, след като срещата между двата отбора от 27-ия кръг завърши 1:2.

Гостите поведоха в резултата в 60-ата минута с попадение на Мичи Нтело. „Армейците“ изравниха с гол на резервата Данило Асприля, но в 3-ата минута на добавеното време на мача Кристиян Пешов донесе успеха на пловдивчани.

Отборът на Александър Томаш доминираше в хода на целия двубой, след като попадение на Мартин Петков през първото полувреме бе отменено след намесата на ВАР, а в края на първата част юношата на Левски нацели напречната греда. Пловдивските “железничари” имаха още няколко добри положения, от които не се възползваха.

ЦСКА се намира на 2-ото място в таблицата с 57 точки, докато Локомотив Пловдив е 5-ти с 50 пункта. За “червените” предстои дерби с Левски, докато пловдивчани ще приемат Черно море.

Локомотив Пловдив си помисли, че е открил резултата още в 5-ата минута. Гостите разиграха добре по левия фланг и Ангел Лясков центрира в наказателното поле. Топката попадна в Бабакар Дион, който с едно докосване свали към Мартин Петков. Юношата на Левски не остави шансове на Густаво Бусато с мощен удар в центъра на вратата. Попадението първоначално бе признато, но Волен Чинков бе повикан да прегледа ситуацията и голът бе отменен. До това решение се стигна заради засада на Мичи Нтело, който бе в засада и пречеше на видимостта на вратаря на „армейците“.

14 минути по-късно Оливер Камдем проби по десния фланг и навлезе в пеналтерията. Първоначално той бе спрян от Християн Петров, но се получи двоен рикошет, който можеше да доведе до гол. Бусато обаче внимаваше и изби.

В 24-ата минута пловдивчани стигнаха до още една опасност. Камдем стреля от далечно разстояние. Бразилският страж на ЦСКА отново бе на точното място, за да се намеси.

Две минути след това ЦСКА отправи първия си точен удар в мача. Тибо Вион пробва късмета си от дистанция, а топката тупна коварно пред Кристиан Томов. Вратарят на гостите не бе убедителен, но нямаше футболист на „армейците“, който да се възползва от грешката му.

В 30-ата минута Фернандо Каранга изведе Матиас Фаетон в наказателното поле. Ударът му в последния момент бе блокиран от бранител на Локомотив Пловдив.

Пет минути по-късно се получи сериозно разбъркване в пеналтерията на „червените“. Отборът на Александър Томаш изпълни корнер, топката премина над всички играчи, и попадна в Лясков. Той центрира, топката бе отклонена от играч на пловдивските „железничари“, и от границата на вратарското поле Петков нацели напречната греда.

В 36-ата минута натискът на гостите продължи и пред Петков се откри нова чудесна възможност, от която той отново се не възползва. Той бе намерен абсолютно непокрит в пеналтерията, но прати удара си встрани от вратата.

На полувремето Нестор Ел Маестро извърши три промени, като в игра се появиха Тобиас Хайнц, Мартин Стойчев и Браян Кордоба. Те замениха Енес Махмутович, Емануел Шакич и Станислав Шопов.

В 56-ата минута Тобиас Хайнц стреля от границата на наказателното поле. Ударът му обаче премина високо над напречната греда.

Четири минути по-късно все пак Локомотив Пловдив най-накрая поведе в резултата. Гостите се възползваха от сериозна грешка в отбраната на „армейците“. Димитър Илиев изведе Дион, който напредна към пеналтерията и подходи без никакъв егоизъм, като подаде към Нтело. Нападателят прати топката под плонжа на вратаря на домакините.

Три минути по-късно Дион бе намерен в наказателното поле от Христо Иванов, но Бусато остави ЦСКА в мача с добра намеса.

В 73-ата минута „армейците“ изравниха. Тобиас Хайнц показа класата си, след като се освободи от противник с хубаво обръщане. Норвежецът след това центрира меко и сложи топката на главата на Данило Асприля, който с удар с глава не остави шансове на Томов.

Три минути след това ЦСКА можеше да стигне до пълен обрат. Хайнц отново показа хубав поглед и изведе Фернандо Каранга в наказателното поле. Нападателят, останал очи в очи със стража на гостите, обаче прати изпълнението си директно в стража на Локомотив Пловдив, който бързо скъси ъгъла.

В 82-ата минута се стигна до корнер за гостите. Бусато първоначално не се намеси добре и кълбото попадна на крака на Ивайло Иванов. Той отправи мощен удар, но бразилският вратар на „червените“ се реваншира с добро спасяване.

Две минути по-късно пловдивчани стигнаха до още едно положение. Димитър Илиев центрира в пеналтерията. Там Ефе Али стреля от близко разстояние. Бусато запази паритета с добра намеса. При положението останаха съмнения за засада.

В 88-ата минута Фаетон стреля към близкия ъгъл на Томов, но стражът спаси без проблеми.

В 3-ата минута на добавеното време Локомотив Пловдив отново поведе. След поредна грешка на отбраната на „армейците“ Мартин Райнов изведе Нтело след пас с пета. Той напредна и подаде към връхлитащия Кристиян Пешов, който доближи пловдивчани до трите точки.

В 97-ата минута ЦСКА трябваше да изравни. Асприля напредна по левия фланг и центрира по земя към Фаетон, който обаче от границата на вратарското поле не успя да уцели вратата.