Скука на „Колежа“: Ботев (Пд) и Черно море се занулиха

Преминаването към лятно часово време сякаш е оказало влияние върху Ботев Пловдив и Черно море, които не успяха да се победят, завършвайки 0:0 в мач от 26-ия кръг на efbet Лига.

С това равенство хората на Душан Керкез събраха 34 точки на 9-ото място, докато възпитаниците на Илиан Илиев остават трети с 55 точки на сметката си.

Двубоят на стадион „Христо Ботев“ започна динамично с атаки и към двете врати.

В 9-ата минута Самуел Акере пусна извеждащо подаване към Мохамед Брахими, който бе вляво от вратата, нахлу в наказателното поле и шутира, но Иван Дюлгеров се отличи с добра намеса.

Десет минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Влатко Дробаров срещу Брахими, но главният съдия Валентин Железов подмина исканията им.

Черно море отговори с плътен удар на Васил Панайотов, който бе блокиран от Атанас Чернев.

„Моряците“ можеха да вкарат гол в 24-ата минута, когато Исмаил Иса се пребори с Чернев и нахлу в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.

Двуострата игра в мача продължи, като и Ботев Пд, и Черно море не спираха да опитват атаки към противниковата врата, които обаче не се увенчаваха с успех.

В крайна сметка, първата част от двубоя завърши без победител.

Началото на второто полувреме също предложи интензивен футбол, но без чисти голови положения пред Хидайет Ханкич и Иван Дюлгеров.

Битката се водеше основно в средата на терена, като двата отбора много внимаваха във фаза защита и често пъти прибягваха до нарушения, за да запазят неприкосновеността на вратата си.

В 70-ата минута Ивелин Попов бе изведен фронтално срещу вратата, но Иван Дюлгеров излезе и изчисти топката.

Цветомир Панов бе надскочен от Георги Николов в 84-ата минута и можеше нападателят да се окаже сам срещу вратаря, но Дюлгеров излезе извън наказателното си поле и изрита топката силно напред.

Минута по-късно Антонио Перера получи жълт картон, който бе девети за него и затова полузащитникът ще пропусне следващите два мача на „канарчетата“ – срещу Берое и ЦСКА 1948.

Черно море стигна до първия си точен удар в мача в 88-ата минута, когато топката стигна до Атанас Илиев, който бе в дъгата на наказателното поле, но стреля много слабо и Ханкич спаси безпроблемно.

При следващата атака Дюлгеров затвори Николов и не му позволи да вкара от малък ъгъл.

До края на мача повече опасности пред някоя от двете врати нямаше и така срещата завърши без победител.

В следващия кръг за Ботев Пловдив предстои Битката за Тракия срещу Берое в Стара Загора, докато Черно море ще приеме Локомотив София във Варна.

Ботев Пд – Черно море 0:0