Извънземен! Гришо смачка Алкарас и е на 1/2-финал в Маями

Григор Димитров изигра нов страхотен мач и се класира за полуфиналите на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Маями, който е с награден фонд от 8.995 милиона щатски долара.

Българинът победи с 6:2, 6:4 №1 в схемата и №2 световната ранглиста Карлос Алкарас от Испания. Срещата продължи 1 час и 32 минути.

Това е втора поредна победа за Димитров над Алкарас.

Така Димитров се класира за първи път в кариерата си на полуфинал на турнира в Маями. С този успех Гришо се е класирал за полуфинал на осем от всичките девет турнира от сериите „Мастърс 1000″. От началото на годината Димитров има 19 победи и само 4 загуби.

Димитров ще играе на полуфиналите срещу №5 в световната ранглиста Александър Зверев от Германия. До момента Зверев води със 7:1 победи в преките мачове срещу Димитров.

Българинът започна страхотно мача срещу Алкарас и поведе с 3:0. При този резултат Карлос успя да спаси две точки за нов пробив в полза на Григор. Димитров продължи да доминира и с още един пробив спечели първия сет с 6:2.

Димитров проби за 3:1 във втория сет, а след това спечели гейм на нула за 4:1. При този резултат Гришо стигна до точка за нов пробив и 5:1, но Алкарас успя да се спаси.

Испанецът успя да направи първи пробив в мача и намали изоставането си на 3:4. Димитров стигна до два мачбола при 5:4 и сервис на Алкарас и от първата си възможност затвори мача в своя полза.