Браво! Гришо срази Хуркач за първи 1/4-финал в Маями

Григор Димитров обърна трудно световния №9 Хуберт Хуркач с 3:6, 6:3, 7:6(3) ислед петата си победа над поляка от пет срещи се класира за първи път на четвъртфиналите на “Мастърс” турнира в Маями, където го очаква водачът в основната схема и световен №2 Карлос Алкарас. Испанецът срази италианеца Лорензо Музети с 6:3, 6:3 в друг осминафинален двубой.

В първия сет двамата печелеха подаванията си, а в шестия гейм дойде първата точка за пробив, но Гришо не успя да я реализира и полякът изравни резултата за 3:3. След това в осмия гейм Хуркач проби подаването на българина и поведе с 5:3, след което на свой сервис записа гейм на нула и спечели частта с 6:3.

Полякът първи пропиля възможност за пробив в третия гейм на втората част, а още в следващия и Григор Димитров не успя да вземе подаването на съперника, въпреки че стигна до шанс да го направи.

Оспорваната битка продължи и в следващите геймове, като отново Хуркач не успя да пробие подаването на Димитров в петия гейм, но в шестия българинът взе това на поляка при третия шанс за пробив, повеждайки с 4:2.

До края двамата не сгрешиха на свой сервис и хасковлията изравни сетовете след 6:3 в тази част.

Решителният трети сет също се развиваше равностойно с ожесточена битка за всяка една точка. В петия гейм Хуркач пропусна точка за пробив, а шестия това стори и Григор Димитров. Двамата не се пропукаха на свой сервис и в крайна сметка се стигна до решителен тайбрек, който да определи победителя в срещата.

Гришо спечели първите две точки в тайбрека, едната от които на сервис на поляка, но след това допусна двойна грешка на свое подаване и Хуркач бързо изравни до 2:2 точки. При следващото разиграване полякът докосна с крак мрежата и точка бе присъдена за българина, което вбеси Хуркач и той хвърли ракетата си на корта. Впоследствие Гришо взе две точки на свой сервис и дръпна с 5:2, а след това и с 6:3.

Българинът пропиля първия си мачпойнт, но реализира втория и след 7:3 точки спечели сета със 7:6, за да се класира за първи път на четвъртфинал в Маями.