Браво! България отново победи след година и половина

България постигна първа победа от ноември 2022 година насам. Воденият от Илиан Илиев отбор спечели с 1:0 срещу Танзания в контролна среща, която се игра на „Лив Бона Деа Арена“, който се намира на около 40 километра от Баку.

Единственият гол в двубоя реализира Кирил Десподов в началото на второто полувреме. Притеснителното е, че българските национали не успяха да впечатлят срещу африканския си съперник и не само това, но в големи моменти от мача отстъпваха инициативата на своя опонент.

Танзания пропусна страхотна възможност да поведе в резултата в 15-ата минута. Алекс Петков изпусна Кибу Денис, който излезе сам срещу Димитър Митов и стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на България.

Две минути по-късно пред Кибу Денис се откри нова възможност, но ударът му бе много неточен в аут.

Кирил Десподов центрира в наказателното поле на Танзания в 26-ата минута, където Георги Русев стреля с глава, но Манула спаси.

Вратарят Айши Манула получи контузия и бе сменен принудително от Квеси Кавава в 30-ата минута.

Танзания организира много опасна атака в 43-ата минута. Кибу Денис надигра Алекс Петков и подаде към Аларакия, който преодоля Георги Русев и Йоан Стоянов, след което се опита да намери Много на празна врата, но Виктор Попов се намеси и изчисти топката пред погледа му.

В третата минута на добавеното време на първата част, Валентин Антов центрира в наказателното поле на Танзания, където Ивайло Чочев стреля с глава, но Квеси Кавава се намеси и изби в корнер.

Кирил Десподов центрира от ъгловия удар на първа греда в наказателното поле на Танзания, където Ивайло Чочев засече топката, но Квеси Кавава внимаваше и отново спаси.

България поведе с 1:0 в 52-ата минута. Кирил Десподов стреля от фал, от около 20 метра. Десподов насочи топката в горния десен ъгъл, тя срещна напречната греда и влезе във вратата на Квеси Кавава.

Танзания много бързо можеше да изравни резултата в 54-ата минута. Алекс Петков допусна много груба грешка с един пас към Илия Груев. Топката бе отнета от Салум, който беше на отлична позиция сам срещу Димитър Митов, но стреля много неточно над напречната греда в аут.

България организира хубава атака в 58-ата минута. Филип Кръстев подаде към Илия Груев, който стреля от дъгата на наказателното поле на Танзания, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Квеси Кавава.

М’Момбва отправи удар от дистанция в 67-ата минута, но право в ръцете на Димитър Митов.

Мартин Минчев центрира в наказателното поле на Танзания в 78-ата минута, където Алекс Колев успя да отклони топката с глава, но право в ръцете на Квеси Кавава.

В последните 15 минути от мача отборът на Танзания упражни натиск. Африканците можеха да изравнят резултата в четвъртата минута на добавеното време на срещата, когато Мвайкенда стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на Митов.

След това българският национален отбор пропусна да вкара втори гол. Организирахме бърза контраатака, но Филип Кръстев сбърка с подаването към Георги Костадинов.

България прекъсна серията си от 11 поредни мача без победа, а Илиан Илиев постигна първа победа начело на националния отбор.

Следващата контрола на България е в понеделник (25 март) от 18:00 часа срещу Азербайджан.

България – Танзания 1:0

1:0 Кирил Десподов 52′

България: 1. Димитър Митов, 13. Йоан Стоянов (46′ – 2. Патрик-Габриел Галчев), 5. Алекс Петков, 6. Валентин Антов, 26. Виктор Попов (83′ – 3. Живко Атанасов) – Илия Груев-младши, 18. Ивайло Чочев (74′ – 7. Георги Костадинов) – 10. Георги Русев (46′ – 17. Алекс Колев), 20. Филип Кръстев, 11. Кирил Десподов (74′ – 22. Илиан Илиев-младши) – 25. Мартин Минчев (87′ – 24. Станислав Иванов)

резерви: 23. Иван Дюлгеров, 21. Светослав Вуцов, 9. Георги Минчев, 14. Лукас Петков, 15. Петко Христов, 16. Светослав Ковачев

старши треньор: Илиан Илиев