Какъв спектакъл! Юнайтед съкруши Ливърпул и е на 1/2-финал за ФА Къп

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 4:3 след продължения в истински футболен спектакъл, предоставен от двата отбора, и се класира за полуфиналите на ФА Къп. Срещата премина през много обрати, като победният гол за „червените дяволи“ падна в 121-ата минута.

Още в 4-ата минута домакините имаха добър шанс. Маркъс Рашфорд стреля от границата на пеналтерията, но Каомин Келехър се отчете с прекрасно спасяване.

Четири минути по-късно Дарвин Нуньес изведе Мохамед Салах на отлична позиция в наказателното поле. Ударът на египтянина премина покрай вратата.

В 9-ата минута Манчестър Юнайтед поведе. След хубава постепенна атака топката стигна до Алехандро Гарначо в пеналтерията. Той стреля, Келехър спаси, но кълбото попадна на пътя на Скот МакТоминей, който от близко разстояние даде аванс на “червените дяволи”.

Пет минути след това Анди Робъртсън получи от Луис Диас в наказателното поле. Шотландецът обаче прати удара си над напречната греда.

В 35-ата минута отборът на Ерик Тен Хаг бе изключително близо до второ попадение. МакТоминей отправи изстрел към десния ъгъл, но Келехър отново бе на точното място, за да остави резултата непроменен.

Две минути по-късно Уатару Ендо прати топката в мрежата. Попадението правилно бе отменено заради засада на Салах.

В 44-ата минута Ливърпул изравни. Джаръл Куанса направи хубав пробив и намеро Дарвин Нуньес в пеналтерията. Той върна към Алексис Мак Алистър, а аржентинецът отбеляза поредния си ключов гол от началото на сезона. Андре Онана можеше да се намеси по-добре в ситуацията.

Във 2-ата минута на продължението на първото полувреме мърсисайдци направиха пълен обрат. Нуньес отново бе замесен. Той стреля, Онана спаси, но топката отиде в краката на Салах, който на празна врата нямаше как да пропусне. Попадението бе разглеждано с ВАР за евентуално нарушение на Джо Гомес в хода на атаката, но в крайна сметка голът бе зачетен.

В 54-ата минута Нуньес се озова на отлична позиция. Той обаче прати изстрела си много встрани.

Шест минути по-късно Мак Алистър изпълни пряк свободен удар. Опитът му премина малко над напречната греда.

В 63-ата минута Онана се отчете с отлично спасяване, след като не позволи на Нуньес да се разпише с удар в левия ъгъл.

Три минути преди края на редовното време Манчестър Юнайтед възстанови паритета. Появилият се като резерва Антъни отбеляза втория си гол в турнира и за сезона. Той успя да промуши топката към левия ъгъл .

Секунди след това Ливърпул можеше да си върне аванса си, след като центриране на Харви Елиът можеше да се превърне в гол. Топката се отби в десния страничен стълб.

В 94-ата минута Маркъс Рашфорд трябваше да донесе успеха на “червените дяволи”, но не успя да се възползва от подаването на Кристиан Ериксен и прати изстрела си покрай вратата.

Първата опасност в продълженията бе пред вратата на отбора на Юрген Клоп. Виктор Линдельоф отправи удар, който премина покрай десния страничен стълб.

В 105-ата минута Харви Елиът отново изведе Ливърпул напред в резултата. Той отправи удар от границата на пеналтерията. Получи се сериозен рикошет, който заблуди Онана.

Седем минути след началото на второто продължение Манчестър Юнайтед изравни отново. Маркъс Рашфорд получи от Скот МакТоминей в наказателното поле и не остави шансове на Келехър.

В първата минута на добавеното време на продължението „червените дяволи“ осъществиха пълен обрат. Амад Диало стреля по земя по диагонал към долния ляв ъгъл на вратата. Заради радостта си той получи втори жълт картон и бе изгонен.