Локо (Пловдив) съкруши Славия на стадиона в Овча купел

Локомотив Пловдив победи Славия с 2:1 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион „Александър Шаламанов“.

Пловдивските “железничари” поведоха в резултата в края на първото полувреме след гол на Евандро, който се възползва от сериозна грешка на Светослав Вуцов.

В 70-ата минута “белите” изравниха след поредното попадение на Тони Тасев, но само две минути по-късно Локомотив стигна до успеха с гол на Димитър Илиев.

С победата отборът на Александър Томаш вече е с 47 точки и временно се изкачи на 4-ото място преди двубоя на Левски с Етър. За Славия това бе първа загуба през пролетния полусезон, като тимът се намира на 10-ата позиция с 29 пункта.

В следващия кръг “белите” гостуват на Левски, докато Локомотив Пловдив ще приеме Лудогорец.

Срещата започна спокойно и без положения пред двете врати, като се водеше сериозна борба в центъра.

В 19-ата минута Локомотив Пловдив отправи първия точен изстрел в срещата. Евандро изпълни пряк свободен удар. Топката тупна неприятно пред Светослав Вуцов, който имаше проблеми и за малко да се стигне до комичен гол.

11 минути по-късно Тони Тасев стреля от фал, но изпълнението му премина над вратата на Кристиан Томов.

В 33-ата минута Славия създаде най-сериозната опасност от началото на мача. Ертан Томбак центрира и се получи разбъркване в наказателното поле. Топката попадна в Иван Минчев. Той стреля със силния си ляв крак, но нацели напречната греда.

Резултатът бе открит в 42-ата минута. Ангел Лясков пробва дълъг извеждащ пас, който не трябваше да представлява проблем за защитата на „белите“. Вратарят Вуцов обаче излезе неразчетено, размина се с топката, и тя попадна в Евандро, който нямаше как да пропусне на празна врата.

След края на първото полувреме имаше сериозно напрежение между старши треньора на Славия Златомир Загорчич и фенове на тима, които му даваха съвети за промени в тактиката и състава.

На почивката Александър Томаш направи две смени, като в игра се появиха Ивайло Иванов и Мартин Петков. За юношата на Левски това е дебют за Локомотив Пловдив.

В 51-ата минута „белите“ организираха хубава атака, която бе завършена с удар с глава на Тони Тасев. Изстрелът му попадна право в ръцете на Томов.

17 минути след това Евандро отново застраши вратата на домакините с изстрел от пряк свободен удар, който не затрудни Вуцов.

В 70-ата минута Славия успя да изравни. „Белите“ организираха хубава атака по десния фланг с участието на Кристиан Добрев. Той продължи към Томбак, който центрира. Тони Тасев засече с глава и не остави шансове на Томов.

Само две минути по-късно пловдивските „железничари“ върнаха аванса си. След разбъркване в наказателното поле кълбото попадна на крака на Димитър Илиев, който с прецизен изстрел в долния десен ъгъл преодоля Вуцов.

До края на двубоя нямаше шансове пред двете врати и Локомотив Пловдив стигна до 3-те точки.