Скука на „Герена“: Левски и Крумовград врътнаха 0:0

Левски и Крумовград не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 на стадион „Георги Аспарухов“. „Сините“ сами си усложниха задачата, тъй като играха 10 срещу 11 през цялото второ полувреме.

Глупав червен картон в края на първото полувреме си изкара Патрик-Габриел Галчев. Въпреки това домакините до самия край се опитваха да стигнат до победата. Видимо крумовградчани бяха доволни на хикс и точка, съответно се бранеха, вместо да се възползват от численото си предимство и да потърсят гол.

След нулевото реми Левски е четвърти в класирането с актив от 45 точки, на 6 зад ЦСКА, Черно море и Лудогорец. Крумовград е осми с 34 точки.

В 4-тата минута Крумовград организира първата си по-опасна атака. Октай Юсеин получи отдясно и намери Серкан Юсеин, който опита удар, но не уцели топката и я прати в аут.

Пет минути по-късно Левски отправи първия точен удар в мача. При заучено изпълнение на пряк свободен удар Джавад Ел Джемили пусна към Асен Митков. Той стреля от границата на наказателното поле – право в ръцете на Янко Георгиев.

Четвърт час след началото домакините пропуснаха нов шанс да поведат. Патрик-Габриел Галчев центрира елегантно към Рикардиньо. Нападателят беше изпреварен от Янко Георгиев. Вратарят на крумовградчани боксира. Топката попадна в Марин Петков, който стреля. Ударът му излизаше аут. Така или иначе се получи рикошет в крака на Рикардиньо.

В следващите минути „сините“ само статистически имаха предимство, но резултатът се запази 0:0. Янко Георгиев нямаше никаква работа.

В 40-ата минута Левски остана с десет души на терена след чутовна глупост на Патрик-Габриел Галчев. Крайният бранител беше последен в защитата и подцени висока топка. С лице към собствената си врата той пое на гърди, но Патрик Луан го притисна и отне. Нападателят на гостите се отскубваше сам срещу Андреев. Галчев го повали на тревата и си заслужи червен картон от Ивайло Ненков.

В добавеното време на първата част Фабио Лима беше изведен в наказателното поле след бързо изпълнение на странично хвърляне. Бразилското крило пробва силен удар в близкия ъгъл. Топката срещна мрежата от външната страна на вратата.

За началото на второто полувреме Николай Костов вкара в игра Евертон, известен в родината си Бразилия като Куршума. Той направи официален дебют и веднага се прояви. В 47-ата минута Евертон преодоля двама противници на десния фланг и центрира към Ел Джемили, чийто удар беше много слаб.

В 49-ата минута Димитър Тонев стреля от въздуха, но много неточно. Левски отговори с много технично изпълнение на Цунами. Капитанът на „сините“ насочи топката в долния ляв ъгъл и затрудни максимално Янко Георгиев, който все пак с една ръка успя да избие. Секунди по-късно Рикардиньо финтира добре и навлезе в наказателното поле. Неговият удар по земя излезе в тъч. Топката се движеше успоредно на голлинията.

Десетина минути по-късно Момчил Цветанов беше изведен в коридор в наказателното поле на Левски. Опитният футболист стреля в близкия ъгъл, но не намери целта.

В 67-ата минута късметът покри гостите. Ел Джемили действа чудесно и влезе в наказателното поле. С технично изпълнение матира Янко Георгиев, но топката се отби от десния страничен стълб. Атаката продължи. Охене получи шанс да стреля. Направи го много неточно – високо над напречната греда.

Три минути по-късно столичани имаха претенции за дузпа. При удар на Асими Фадига топката сякаш срещна ръката на Божидар Кацаров. Ивайло Ненков прецени, че няма нарушение, а ВАР остана безмълвен.

Изненадващо или не Крумовград се бранеше и пазеше хикса, въпреки че беше с човек повече. Междувременно 10 от Левски търсиха победата до самия край. Гостите обаче се бяха добре подредили и не допуснаха гол.

В 86-ата минута левскарите бяха най-близо до попадение. Янко Георгиев не боксира убедително центриране от свободен удар. Карлос Охене пък опита акробатично да вкара, но не му се получи.