Лудогорец си върна върха след успех над Берое

Лудогорец спечели с 2:0 гостуването си на Берое в Стара Загора в последен мач от 22-рия кръг на efbet Лига. Шампионите отбелязаха по едно попадение във всяко от двете полувремена, като през цялата втора част заралии бяха с човек по-малко заради червен картон на вратаря Родриго Ачинели. Гостите от Разград бяха далеч по-добрият тим в мача, докато домакините почти не застрашиха вратата на Серджио Падт.

„Орлите“ поведоха с 25-ата минута след добра комбинация между Клод Гонзалвеш, Рик Джонатан и Сон, завършила с гол на последния. Десет минути след това гол на разградчани, дело на Руан Секо, не бе зачетен заради засада. Секунди след началото на второто полувреме вратарят на Берое Родриго Ачинели бе изгонен с директен червен картон, след като спря удар на Руан Секо с ръка извън наказателното поле. В 63-ата минута Руан все пак се разписа с безпощаден шут след грешка на Жорди Говеа.

С победата Лудогорец се върна на първото място във временното класиране с актив от 48 точки, колкото има и вторият Черно море, но преките мачове са в полза на „орлите“. Берое запазва десетото си място с 25 точки, с колкото е и 11-ият Славия. Заралии и „белите“ са с паритет в преките срещи, но головата разлика на старозагорци е по-добра. За Лудогорец предстоят две домакинства срещу ЦСКА 1948 – едно за Купата и едно за първенството. В следващия кръг Берое има тежко гостуване на ЦСКА.

Лудогорец стигна първи до добро голово положение. В шестата минута Тодор Неделев центрира от ъглов удар към Руан Секо, който бе забравен от отбраната на Берое и нанесе удар с глава към близкия десен ъгъл, но покрай вратата на Родриго Ачинели.

В 19-ата минута Тодор Неделев пробва късмета си с удар от дистанция, който обаче бе блокиран от Франко Минго, а от главата на централния защитник на заралии топката излезе в ъглов удар, от който не последва нищо интересно.

В 25-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата. Клод Гонзалвеш пусна хубаво подаване за Рик Джонатан, който овладя на гърди и остави топката за Сон, а той стреля от малък ъгъл и прати топката горе вляво на вратата за 0:1.

Десет минути по-късно разградчани реализираха втори гол. При много бърза контраатака Рик Джонатан изведе Руан Секо, който остана очи в очи с Родриго Ачинели, премина го и с удар на празна врата не сгреши. При намеса на ВАР обаче се видя, че Руан е в засада и резултатът остана 1:0 за Лудогорец.

В 41-вата минута се стигна и до първата добава атака за Берое. Енцо Еспиноса изведе Вини Трибуле по лявото крило, той пусна извеждащ пас към Уерик Каетано, който стреля от малък ъгъл, а Серджио Падт бе скъсил дистанцията и с левия си крак изби в ъглов удар.

Две минути след това Аслак Фон Витри предостави много добро центриране към наказателното поле, където Руан Секо намери пространство между бранителите на Берое и нанесе ножичен удар, но не успя да вкара достатъчно сила и Ачинели улови без проблеми.

В добавеното време на първата част Себастиан Вия бе сменил позицията си и се премести от левия на десния фланг, проби в наказателното поле, след което нанесе удар, но право в ръцете на Серджио Падт.

Това бе всичко по-интересно през първата част.

Второто полувреме започна по кошмарен начин за Берое. Секунди след началото му Жорди Говеа върна топката назад, като Франко Минго и Родриго Ачинели не се разбраха, Руан Секо бе изпуснат и стреля, Ачинели го спря с ръка извън наказателното поле, за което получи директен червен картон.

При последвалия пряк свободен удар Тодор Неделев стреля над вратата на влезлия от пейката Артур Мота.

В 52-рата минута Лудогорец много бързо можеше да оползотвори численото си превъзходство, след като Бърнард Текпетей нанесе хубав удар с глава, но над вратата на Берое.

В 63-ата минута Лудогорец до голяма степен си реши всичко в срещата с второ попадение. Тодор Неделев пусна балонен пас към наказателното поле, който бе пресечен от Жорди Говеа, капитанът на заралии обаче изчисти право в краката на Руан Секо, който с мощен удар към горния ляв ъгъл прониза Артур Мота – 0:2.

В 74-ата минута Аслак Фон Витри опита да застраши вратата на Берое с изстрел от далечна дистанция, но много високо над напречната греда. Десет минути след това Ивайло Чочев също стреля отдалеч, но и той бе доста неточен.

В 86-ата минута Себастиан Вия стреля директно от пряк свободен удар, но не затрудни Серджио Падт, който улови без никакви проблеми.

Това бе последната интересна ситуация в срещата и Лудогорец се наложи с 2:0 над Берое при визитата си в Стара Загора.

БЕРОЕ – ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Сон 25′, 0:2 Руан Секо 63′