Хебър шокира Локо (Пд) на „Лаута“ и си тръгна с успеха

Локомотив Пловдив допусна болезнена загуба с 1:2 у дома срещу Хебър в мач от 22-рия кръг на efbet Лига. Решаващото попадение за първата победа на пазарджиклии на стадиона в парк „Лаута“ вкара Шейх Диаманка в 11-ата минута от добавеното време.

„Смърфовете“ поведоха с попадение на Христо Иванов в 10-ата минута, но допуснаха изравняване в началото на втората част. За гостите точен беше Марк-Емилио Папазов.

Около час игра след началото съдията Петър Кузев посочи бялата точка за игра с ръка на Георги Вълчев. Много дискусионно обаче наказателният удар беше отменен след намеса на ВАР.

В добавеното време на срещата Ангел Лясков остави Локомотив с човек по-малко, след като си изпусна нервите и си изкара втори жълт картон. Голяма глупост на защитата на „черно-белите“ секунди преди последния съдийски сигнал даде възможност на Диаманка да вкара победния гол.

След крайно разочароващия резултат Локомотив Пловдив остава на четвъртата позиция в класирането с актив от 41 точки, докато Хебър се изкачи до 12-ото място с 23. По-късно днес Левски приема Арда на „Георги Аспарухов“ и при успех ще се изравни в класирането с отбора на Александър Томаш.

Първата голова опасност пред една от двете врати създаде Локомотив Пловдив. Мартин Райнов, Димитър Илиев и Ангел Лясков разиграха на бързи обороти. Последният се озова на чиста стрелкова позиция. Ударът му обаче рикошира в крака на бранител и излезе в ъглов удар.

В 10-ата минута „смърфовете“ излязоха напред в резултата. Оливер Камдем получи на десния фланг. Без много да се колебае центрира в наказателното поле към Йоан Баи. От близко разстояние той стреля, но Петър Дебърлиев спаси. Топката попадна на пътя на Христо Иванов, който от близко разстояние нямаше как да пропусне да се разпише.

Към средата на полувремето при едно центриране неприятно главите си сблъскаха Христо Иванов и Жоао Сеско. Техните глави бяха превързани. Топката достигна до Евандро, чийто удар беше уловен от Петър Дебърлиев. Наложи се Александър Томаш да прави принудителна смяна, тъй като Иванов пострада повече.

В 35-ата минута домакините бяха много близо до удвояването на преднината си. Бабакар Дион проби в наказателното поле, справяйки се с няколко защитници, след което пусна към Йоан Баи. Той стреля, но не намери очертанията на вратата, пазена от Дебърлиев.

Три минути преди почивката Хебър направи неуспешен опит да тества за пръв път младия вратар Кристиан Томов. Удар на Олексий Збун излезе в аут.

Секунди по-късно Георги Каракашев проби през центъра, но и той не съумя да насочи топката в очертанията на вратата на Локомотив.

В 45-ата минута Ангел Лясков избяга от защитата на пазарджиклии и се озова сам срещу Дебърлиев. Навреме той беше н настигнат и притиснат. Следователно не съумя да нанесе добър завършващ удар. Стражът на гостите хвана топката без никакви проблеми.

Втората част започна с добра възможност за Хебър. Марк-Емилио Папазов си освободи пространство за изстрел и отправи такъв, но над напречната греда.

В 51-вата минута резултатът беше изравнен. Пазарджиклии развиха чудесна атака отдясно. Централният бранител Стефан Цонков се включи в нападението и овладя на десния фланг. Той центрира меко към Марк-Емилио Папазов. Юношата на ЦСКА беше забравен на далечната греда. С глава той преодоля Томов за 1:1.

Локо Пловдив се опита бързо да отговори. Бабакар Дион се отскубна, но завършващият му удар беше по всякаква критика. В 57-ата минута попадение на „смърфовете“ беше отменено заради засада.

При центриране от ъглов удар Хорхе Сегура отклони с глава. Топката се беше насочила към мрежата, но точно пред голлинията Димитър Илиев инстинктивно я довкара. Само че капитанът на домакините беше в положение на засада и страничният рефер вдигна високо своя флаг. ВАР потвърди преценката му.

Час игра след началото Петър Кузев посочи бялата точка. Бабакар Дион стреля, а топката срещна ръката на Георги Вълчев. След няколко минути обаче ВАР се намеси и извика Кузев да преразгледа ситуацията. Той прецени, че топката първо среща бедрото на Вълчев, след което лявата му ръка. Затова наказателният удар беше отменен.

В следващите минути Локомотив Пловдив беше по-атакуващият отбор. Хебър междувременно приемаше играта в своята половина. При „бяло-черните“ липсваше концентрацията във финалната фаза от играта. Следователно до сериозни опасности за вратата на Дебърлиев не се стигна.

Играчите на Хебър всячески бавеха играта и това изнерви домакинските привърженици. Към терена полетяха предмети – пластмасови чаши и запалки. В 8-ата минута от добавеното време пък Ангел Лясков замахна към опонент при спряла игра и Кузев му показа втори жълт-респективно червен картон.

Три минути по-късно пазарджиклии сграбчиха своя шанс и се добраха до трите точки. При изритана топка в предни позиции Евандро и вратарят Томов подцениха ситуацията. Влезлият от резервната скамейка Шейх Диаманка надскочи всички и с глава прехвърли младия страж на домакините. Малко след това бе сложен край на двубоя.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ХЕБЪР 1:2
1:0 Христо Иванов 10′
1:1 Марк-Емилио Папазов 51′
1:2 Шейх Диаманка 90’+11′