Лудогорец обърна Черно море и окупира върха в родния елит

Лудогорец спечели с 3:1 срещу Черно море в дербито от 21-ия кръг на еfbet Лига и по този начин шампионът за първи път през сезона излезе начело в класирането.

„Моряците“ поведоха изненадващо с гол на новото си попълнение Даниел Мартин, но разградчани много бързо изравниха чрез Руан Крус.

Бразилецът вкара още един гол няколко минути по-късно, а след това и асистира за третото попадение във вратата на Иван Дюлгеров, който бе дело на Якуб Пьотровски.

Лудогорец създаде първата опасност в мача в 6-ата минута. Текпетей комбинира с Аслак фон Витри, който центрира остро в наказателното поле на Черно море, където Рик Джонатан обаче беше притиснат от Виктор Попов и топката излезе в аут.

Черно море поведе с 1:0 в 8-ата минута. Виктор Попов с дълъг пас намери Даниел Мартин, който бе изпуснат от Аслак фон Витри. Испанецът стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец и вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Серджио Падт. Дани Мартин вкара своя дебютен гол с екипа на Черно море при официалния си дебют за „моряците“.

Лудогорец изравни резултата в 12-ата минута. Аслак фон Витри с много хубав и дълъг пас намери Текпетей по дясното крило. Ганаецът центрира в наказателното поле на Черно море, където Васил Панайотов изпусна Руан Крус, а бразилецът с много силен удар вкара топката във вратата на Дюлгеров.

В 18-ата минута се стигна до дискусионна ситуация пред наказателното поле на Лудогорец. Клод Гонзалвеш бе пресиран от футболист на Черно море. Португалецът сбъркам а след това топката се удари в ръката, но съдията Волен Чинков подмина положението.

Капитанът на Лудогорец Якуб Пьотровски доста грубо връхлетя Васил Панайотов в 22-ата минута, заради което получи жълт картон.

Лудогорец направи пълен обрат в мача в 36-ата минута. Руан Крус подаде към Рик Джонатан, който се измъкна от Живко Атанасов и навлезе на скорост в наказателното поле на Черно море.

Джонатан излезе сам срещу Иван Дюлгеров и го прехвърли. Топката бе изчистена малко пред голлинията от Исмаил Иса, но след това Руан Крус отблизо я вкара в опразнената врата за 2:1.

В опита да спре удара на Рик Джонатан, Цветомир Панов се хвърли в краката на бразилеца, но също така бе връхлетян от вратаря Дюлгеров. Двамата се сблъскаха, от което пострада много сериозно Панов, който получи контузия и бе заменен принудително от Андреяс Калкан. Румънецът направи своя официален дебют за Черно море.

Лудогорец поведе с 3:1 в 42-ата минута. Руан Крус отне топката от Росен Стефанов, който сбърка много елементарно, повеждайки си кълбото по-дълго.

Крус пое топката, напредна, навлезе в наказателното поле, след което подаде към Якуб Пьотровски, който със силен удар под плонжа на Дюлгеров прати топката във вратата му.

Ивайло Чочев направи своя дебют за Лудогорец, като влезе в игра на полувремето на мястото на Педро Нареси.

Виктор Попов се опита с дълъг пас да изведе Калкан зад гърба на отбраната на Лудогорец, но Падт успя да го изпревари и да изчисти топката. След това Падт настъпи Калкан, който се строполи в наказателното поле, но Волен Чинков прецени, че няма основание да посочи бялата точка, а ВАР не се намеси.

Черно море направи много голям пропуск в 50-ата минута. Васил Панайотов подаде към Исмаил Иса, който с едно докосване продължи към Калкан, който изскочи сам срещу Падт и стреля покрай него, но топката се спря в десния страничен стълб на вратата на Лудогорец.

Мазир Сула отправи опасен удар в 67-ата минута, но Падт се намеси и спаси.

Текпетей пусна пас към Руан Крус зад гърба на отбраната на Черно море в 68-ата минута.

Бразилецът бе зад гърба на отбраната на „моряците“ в положение на засада, той напредна сам срещу Дюлгеров, след което стреля, но топката се спря в десния страничен стълб на вратата. След края на ситуацията страничният съдия правилно маркира засада на Руан Крус.

Лудогорец бе близо до това да вкара четвърти гол в 71-ата минута. Рик Джонатан имаше много добра възможност. Бразилецът надигра Виктор Попов, но ударът му не намери целта.

Тодор Неделев отправи много коварен удар от фал в 80-ата минута, но Дюлгеров се намеси чудесно и изби в корнер.

Серджио Падт се намеси решаващо в 82-ата минута, когато отрази много опасен удар на Пабло Алварес от границата на наказателното поле на Лудогорец.

В 90-ата минута Калкан можеше да върне интригата в двубоя, но ударът му бе неточен и топката излезе в аут.

Лудогорец – Черно море 3:1
0:1 Даниел Мартин 8′
1:1 Руан Крус 12′
2:1 Руан Крус 36′
3:1 Якуб Пьотровски 42′