Гришо преодоля Сонего в първия си мач в Ротердам

Григор Димитров започна участието си на турнира в Ротердам с победа срещу италианеца Лоренцо Сонего със 7:6(4), 6:3. Григор показа феноменална ефективност на първи сервис и спечели 39 от 39 изиграни точки.

На осминафиналите българинът ще се изправи срещу Мартон Фучович. Двамата вече играха веднъж през тази година. На Australian Open Григор победи Фучович с 4:6, 6:3, 7:6 (1), 6:2.

Мачът започна отлично за Григор, който направи пробив още в първия гейм. Той успя да го затвърди и поведе с 2:0,  но Сонего бързо го върна.

Последва стабилна игра за двамата на сервис и логично се стигна до тайбрек. В него българинът повеждаше на два пъти с минипробив, но допускаше грешки. Все пак при 4:4 той отново направи минипробив и затвори сета на след две точки на собствен сервис.

Втората част стартира без трудности за сервиращите. В четвъртия гейм Григор стигна до две поредни точки за пробив, но италианецът ги спаси с перфектни сервиси.

В следващия гейм българинът на свой ред бе изправен пред два брейкбола. За щастие те не бяха реализирани.

Все пак логичното се случи и Григор направи пробив в осмия гейм. След това той затвори двубоя на собствен сервис без да загуби точка.