Перфектен старт за Григор Димитров в Марсилия

Григор Димитров започна участието си на турнира в Марсилия с двусетов успех срещу американеца Себастиан Корда с 6:1, 7:6 (5) за 1 час и 32 минути.

Българинът бе по-добрия тенисист в хода на целия мач, но допусна загуба в концентрацията във втория сет. На четвъртфиналите поставеният под номер в схемата ще се изправи срещу Иржи Лехечка или Артур Риндеркнех.

Двубоят започна трудно за Григор. Той стартира със сервис и поведе с 40:15, но допусна да се стигне до равенство. Корда дори имаше точка за пробив, която бе спасена от българина, който в крайна сметка взе подаването си.

Последваха лесни геймове за двамата сервиращи. След това Григор вдигна нивото си и спечели пет гейма подред, като направи два пробива.

Вторият сет също стартира отлично за най-добрия български тенисист, който стигна до три поредни точки за пробив в първия сервис гейм на американеца. Корда успя да спаси първите две, но Григор реализира третата.

В следващите геймове двамата взимаха подаванията си без проблем и дори не се стигаше до равенство.

В осмия гейм на втората част за първи път се стигна до 15:40. Българинът спаси първия брейкбол, но при втория Корда пусна ръката и с бекхенд по правата не остави шансове на Григор да реагира.

Българинът се опита да пробие отново и стигна до равенство в следващото подаване на американеца, но силният сервис измъкна Корда.

В крайна сметка се стигна до тайбрек. Григор направи минипробив още в първата точка. Българинът набързо поведе с 3:0 точки, но допусна да се стигне до изравняване, като направи и двойна грешка. Корда спечели пет поредни точки преди българският тенисист да прекъсне серията на американеца. Българският тенисист все пак успя да затвори мача със 7:5 точки.