Левски обърна и победи латвийски гранд в Белек

Левски се наложи над латвийския Рига с 3:1 в последната си контрола по време на своя подготвителен лагер в Белек в Турция.

Двубоя на “Mardan Sports Complex” ще бъде запомнен, тъй като „сините“ постигнаха най-убедителния си успех по време на своята подготовка в южната ни съседка.

Райвис Юрковскис даде аванс на Рига в 6-ата минута, а до края на първото полувреме Левски изравни след голове на Марин Петков и Рикардиньо. През второто полувреме Джавад Ел Джемили вкара третото попадения за водения от Николай Костов тим.

Първият официален двубой за Левски и визитата в Благоевград на Пирин на 17 февруари.

Рига успя да поведе на Левски още в 6-ата минута, след като Едуардс Даскевикс направи дълго подаване за Райвис Юрковскис, който избяга зад гърба на Вендерсон Цунами. Юрковскис овладя топката и я пусна покрай Пламен Андреев в долния десен ъгъл на вратата, за да изведе своя тим напред в резултата.

Рига продължи да бъде изключително активен и след многоходова атака в 17-ата минута, Милош Йойич бе изведен на чиста позиция в наказателното поле, но ударът му бе отразен от Пламен Андреев.

Левски успя да отговори на предизвикателството на Рига в 21-ата минута, когато Джавад Ел Джемили отне топката и комбинира с Рикардиньо, който изведе Марин Петков на чиста позиция. Фланговият футболист на „сините“ с първото си докосван прати топката покрай Нилс Пуриус, за да възстанови паритета.

Фабио Лима направи пробив по дясното крило, след което комбинира с Джавад Ел Джемили, чийто удар в 26-ата минута бе твърде неточен.

След разбъркване в наказателното поле на Рига, Рикардиньо овладя топката и комбинира с Келиан ван дер Каап, чийто удар от близко разстояние бе отстранен Нилс Пуриус в 30-ата минута на срещата.

Гаутиер Манкенда излезе на чиста позиция в наказателното поле на Левски и тества Пламен Андреев в 37-ата минута, но стражът на Левски се справи със ситуацията.

Левски получи правото да изпълни дузпа в самия край, след като Фабио Лима центрира към Рикардиньо, който бе повален от Райвис Юрковскис. Бразилският нападател на „сините“ се нае с изпълнението и в типичния си стил с малки стъпки реализира, за да изведе Левски напред в резултата.

Левски успя да вкара и трети гол в началните минути на второто полувреме. Ел Бакир Нгом допусна грешка при разигравеното пред собствената си врата в 49-ата минута, като Джавад Ел Джемили отне топката и с удар в близкия десен ъгъл на вратата успя да вкара третото попадение за „сините“.

Рикардиньо изведе Фабио Лима на чиста позиция в 50-ата минута, като крилото на Левски шутира ниско по тревата, но стражът на Рига отрази. Последва нов опасен удар от играч на „сините“, но Нилс Пуриус отрази отново.

Цунами комбинира с Марин Петков, който се опита да изненада стража на Рига с удар от границата на наказателното поле в 63-ата минута, но топката премина над напречната греда.

Пламен Андреев направи страхотно двойно спасяване в 65-ата минута, след като първо отрази удар от границата на наказателното поле на Хървойе Бабец, след което успя да парира и такъв от близко разстояние, отправен от Усейну Нианг.

Марин Петков даде началото на контраатака, като отклони топката вляво за Уелтон, който се опита да намери близкия ъгъл на вратата, но не успя да намери очертанията на вратата в 69-ата минута.

Уелтон проби отляво, след което влезе навътре и стреля с десния си крак към вратата на Рига, но стражът на латвийците се справи с удара на креативния бразилец.

ЛЕВСКИ – РИГА 3:1

0:1 Райвис Юрковскис 6′

1:1 Марин Петков 21′

2:1 Рикардиньо 45′ (д.)

3:1 Джавад Ел Джемили 49′