Без категория

ЦСКА-София приключи лагера в Турция с успех над чехи

ЦСКА победи с 2:1 чешкият елитен тим Бохемианс (Прага) в последна контролна среща от лагера в Турция, която се игра на Papillon Belek Sport Center. Точни за „армейците“ бяха Дюкенс Назон в 9-ата и Матиас Фаетон в 51-ата минути на мача.

Първото полувреме започна отлично за „червените“, които взеха аванс в резултата още в 9-ата минута, когато Тобиас Хайнц отправи коварен изстрел от дъгата на наказателното поле, който обаче беше отразен от противниковия страж.

Секунди по-късно Матиас Фаетон пусна извеждащо подаване към Назон, който майсторски преодоля Райхъл и хладнокръвно се разписа за 1:0.

В 13-ата минута отново хаитянският голмайстор открадна топката от противников играч, мощно напредна до наказателното поле, но чешкият вратар успя да спаси вратата си от сигурен гол. В 25-ата минута Емануел Шакич беше заменен принудително, а на негово място в игра се появи Улаус Скаршем.

В 38-ата минута Юрген Матай изведе Иван Турицов по дясното крило и националът на България направи хубаво дълго подаване към голмайстора Назон, който шутира от воле, но кълбото се отби от левия страниче стълб и излезе в аут. До края на първата част нямаше други интересни ситуации пред някоя от двете врати и двата състава се оттеглиха на почивка с гол преднина за ЦСКА.

През второто полувреме „армейците“ продължиха да атакуват и в 51-ата минута заслужено стигнаха до второ попадение.

До него се стигна след подаване на Юрген Матай към Матиас Фаетон, който преодоля защитник на Бохемианс и от близка дистанция отправи хубав изстрел с левия крак по диагонала, разписвайки се за 2:0.

Секунди след това ЦСКА можеше да отбележи трети гол, когато Назон майсторски се измъкна от чешката отбрана и технично копна топката над вратаря, но сантиметри го разделиха от целта.

В 56-ата минута „червените“ създадоха още една опасност чрез Джонатан Линдсет, който остана сам срещу вратаря, но Райхел спаси, Последва истрел на Хайнц от границата на наказателното поле в горния десен ъгъг, който също бе избит от страха на чехите.

След малко повече от час игра старши треньорът Нестор Ел Маестро предприе няколко промени в състава си и в игра се появиха Енес Махмутович, Густаво Бусато, Станислав Шопов, Мартин Стойчев, Мено Кох и Данило Асприля.

В 82-ата минута Бохемианс върнаха едно попадение чрез Матиас Козак, който получи хубаво подаване в наказателното поле и с точен изстрел по земята намали резултата на 1:2.

След попадението Дюкенс Назон отстъпи мястото си на Сейни Санянг. До края на двубоя нямаше други интересни ситуации и в крайна сметка армейците заслужено се поздравиха с крайния успех с 2:1.

С това бе трета победа за ЦСКА в контролите до момента, а следващата проверка ще е на 10 февруари (събота) срещу тима на Септември (София).

Утре тимът ни се прибира в България с полет от Анталия и се очаква да кацне на Терминал 2 на летище „София“ в 15:50 часа, където пред медиите ще говори националът Християн Петров.

Стартов състав: 25. Димитър Евтимов (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 17. Емануел Шакич, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон.