Левски се справи лесно с юношите на Шахтьор (Донецк)

Левски победи Шахтьор Донецк U19 с 2:1 в седмата си контрола по време на зимния подготвителен лагер в Турция. „Сините“ поведоха в 22-рата минута с дебютен гол на Фабио Лима от дузпа, която сам си спечели.

В 62-рата минута дебютантът Хоакин Фернандес покачи на 2:0 след асистенция на Марин Петков. За Левски предстоят контроли с Кайсар и Рига.

В деветата минута Левски създаде първата чиста ситуация в срещата, след като Стивън Жерард Гаоте бе изведен по лявото крило и нанесе удар, но не успя да вкара сила и Владислав Кравец улови без особени трудности. В 13-ата минута Фабио Лима стреля от дистанция, но бе блокиран.

В 21-вата минута Фабио Лима проби отдясно и навлезе в наказателното поле, но бе задържан и съборен от Валентин Халонский, което доведе до дузпа. Зад бялата точка в 22-рата минута застана именно бразилецът, който стреля силно в долния ляв ъгъл и не остави шансове на вратаря Кравец – 1:0.

В 29-ата минута Йехор Князаев бе изведен сам срещу Иван Андонов и прати топката в мрежата му, но попадението не бе зачетено заради засада. Четири минути след това Антон Демченко също бе изпуснат, преодоля Иван Андонов и стреля, но Виктор Любенов изби от голлинията.

В следващия четвърт час темпото значително спадна. В 44-ата минута Денис Сметана пробва късмета си от далечна дистанция, но стреля над вратата на Иван Андонов. С това се изчерпаха интересните ситуации за първата част.

В началото на втората част неофициален дебют за Левски записа Хоакин Фернандес, който замени Асен Чандъров и влезе в центъра на отбраната, а Виктор Любенов заигра като дефанзивен полузащитник.

В 62-рата минута Левски отбеляза и втори гол. Марин Петков проби отляво и центрира към Хоакин Фернандес, който засече прекрасно топката и я прати в мрежата за 2:0.

В 66-ата минута Асими Фадига отне топката и навлезе в наказателното поле, след което стреля слабо в ръцете на вратаря. В 73-ата минута Асен Митков замени Кристиан Димитров, което върна Виктор Любенов в центъра на отбраната.

В 85-ата минута Асими Фадига изведе Марин Петков, който навлезе в наказателното поле и нанесе удар, който бе спасен от вратаря, Асен Митков добави с глава, но много слабо и право в ръцете на стража на Шахтьор.

Три минути след това Шахтьор Донецк върна едно попадение чрез Антон Дрозд. В 89-ата минута Левски организира добра атака, Фадига изведе Лима, който стреля от близка дистанция, но вратарят изби в левия страничен стълб.

ЛЕВСКИ – ШАХТЬОР U19 2:1
1:0 Фабио Лима (д) 22′, 2:0 Хоакин Фернандес 62′, 2:1 Антон Дрозд 88′

Състави:

Левски (4-3-3): 99. Иван Андонов – 77. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров (73′ – 10. Асен Митков), 4. Виктор Любенов, 15. Александър Божилов – 20. Асен Чандъров (46′ – 24. Хоакин Фернандес), 11. Джавад Ел Джемили (60′ – 88. Марин Петков), 14. Илиян Стефанов (К) –  7. Фабио Лима, 31. Стивън Жерард Гаоте (46′ – ,97. Асими Фадига), 21. Кристиян Йовов

Резерви1. Пламен Андреев, 13. Николай Михайлов – 5. Килиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 16. Преслав Бачев, 17. Уелтон, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба,

Старши треньор: Николай Костов