Левски с престижна победа над Динамо (Киев)

Левски победи с 1:0 украинския гранд Динамо Киев в шестата си и най-престижна контрола на турска земя, а освен това и надигра именития си съперник.

„Сините“ поведоха в 22-рата минута с хубав удар на Патрик-Габриел Галчев от границата на наказателното поле, а това се оказа и единственият гол в мача.

Първият четвърт час премине при спокойно темпо и без особено интересни ситуации пред двете врати. В 17-ата минута се стигна до първото сериозно положение за Левски, след като при заучено положение Асен Митков центрира за Хосе Кордоба, а той засече с глава към горния десен ъгъл, но вратарят на Динамо Киев изби.

В 20-ата минута украинците сгрешиха с изнасянето на топката и Уелтон отне, след което проби по лявото крило и нанесе удар по земя с десния крак към близкия десен ъгъл, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

Две минути след това Левски излезе напред в резултата! Около дъгата на наказателното поле на Динамо Киев се стигна до сериозно разбъркване и Патрик-Габриел Галчев отне топката, след което с левия крак нанесе хубав удар по земя към левия ъгъл и не остави никакви шансове на вратаря Нешхерет – 1:0!

В 38-ата минута Левски организира добро нападение, Цунами дублира Уелтон и проби към наказателното поле, пусна успореден на голлинията пас за Рикардиньо, който бе забравен от защитата на Динамо Киев, но не успя да засече топката на около метър-два от голлинията.

До края на първата част не се стигна до други интересни голови положения. Втората част започна със смяна на Хосе Кордоба, който имаше проблеми в края на първото полувреме.

В 48-ата минута Динамо Киев стигна до най-чистото си положение от началото на мача, след като влезлият от резервната скамейка Андиевски стреля от пряк свободен удар, но малко над вратата на Пламен Андреев.

Десет минути след това голмайсторът Галчев центрира към Рикардиньо, който бе забравен от отбраната на Динамо Киев и нанесе удар с глава, който премина встрани от вратата на украинците.

Темпото на игра значително спадна в следващите минути и до интересни ситуации не се стигна. В 73-ата минута Рикардиньо бе заменен принудително от Илиян Стефанов, като напусна терена накуцвайки.

В 79-ата минута голямата звезда на Левски Уелтон получи прекрасно извеждащо подаване през центъра на терена, преодоля бранител на Динамо Киев и се озова сам срещу вратаря, като реши да стреля от границата на наказателното поле, но стражът на украинците изби.

ЛЕВСКИ – ДИНАМО КИЕВ 1:0
1:0 Патрик-Габриел Галчев 22′