Десподов изригна с 2 гола срещу Панатинайкос

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов отново избухна в Гърция и вкара два гола за ПАОК Солун при домакинската победа над гранда Панатинайкос с 2:1 в дербито от 20-ия кръг на местната Супер Лига.

ПАОК получи пряк свободен удар в 38-ата минута. Константино Кулиеракис засече последвалото центриране и с глава изпрати топката в мрежата на гостите. ВАР се намеси и повика съдията Рохит Саги на монитора да прегледа ситуацията за потенциална засада, каквато бе отсъдена в крайна сметка. Така попадението бе отменено.

Три минути след това Кирил Десподов се свлече в наказателното поле на Панатинайкос след единоборство с противников играч. Претенциите за дузпа обаче бяха подминати от рефера – играта продължи.

Кирил Десподов (43) се разписа в края на първото полувреме след асистенция на Тайсон и изведе домакините напред в резултата.

След почивката Анастасиос Бакасетас (51-дузпа) възстанови равенството от 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение срещу него, но радостта на гостите бе кратка. В 54-ата минута попадение на Томас Мург бе отменено заради засада.

Само две минути след това бразилецът Тайсон получи отляво, напредна и пусна остро подаване в противниковото наказателно. Там негов съотборник остави топката, която стигна до Кирил Десподов (56), който си нагласи топката и стреля, като за втори път се разписа и даде преднина на домакините.

В 72-ата минута Десподов бе заменен и на негово място в игра се появи сърбинът Андрия Живкович, а до края на мача не бяха реализирани други попадения. Четири минути преди края на редовното време Филип Младенович получи в наказателното, но ударът му в десния ъгъл беше брилянтно спасен от Доминик Котарски.

След успеха си ПАОК събра 47 точки и се завърна на върха във временното класиране, като има два аванс пред АЕК Атина. Панатинайкос е трети с 44 пункта.