Левски изпусна аванс от 2:0 и загуби срещу унгарци

Левски загуби първата си контрола по време на зимния лагер в Белек, Турция. „Сините“ поведоха с 2:0 срещу втородивизионния унгарски тим Вашаш, но в крайна сметка допуснаха поражение с 2:3.

През първото полувреме отборът на Николай Костов стоеше по-добре на терена и заслужено поведе с две попадения. Цунами се разписа за 1:0 четвърт час след началото, а Илиян Стефанов удвои в 51-вата минута след асистенция на новото крило Фабио Лима, който направи неофициален дебют.

Последваха неубедителни изяви от страна на софиянци и съперникът стигна до крайния успех след попаденията на Кристоф Хинора, Себастиен Ихриг-Фаркаш и Гсонгор Пап.

В 4-тата минута Левски създаде първата голова опасност в мача. Цунами изведе Уелтон в наказателното поле. Атакуващият футболист овладя на гърди и моментално стреля по земя, но вратарят Левент Йова спаси.

Четвърт час след началото на проверката Левски вкара първия си гол през 2024-та година. Попадението дойде след заучени положение. Мартин Петков получи и центрира с десния крак на далечната греда. Там непокрит беше Цунами, който отигра с глава и прокара топката между краката на Йова.

В 26-ата минута софиянци можеха да удвоят преднината си. Уелтон проби по левия фланг и центрира остро по земя. Преслав Бачев закъсня и се размина с топката.

Левски продължаваше да владее повече топката и успя да притисне съперника. В 33-тата минута Марин Петков се възползва от свободното пространство пред себе си и пробва късмета си от далечно разстояние – право в ръцете на Йова.

В 44-ата минута Дейвид Михалев си нагласи топката на десния крак и стреля от дъгата на наказателното поле. На пътя на топката застана защитник и след рикошет тя излезе в ъглов удар.

За началото на второто полувреме Николай Костов смени почти целия си състав, с изключение на вратаря. Там Михайлов, Андреев и Андонов получиха по 30 минути.

На терена влезе Фабио Лима, който направи неофициален дебют със синята фланелка. Много бързо той остави следа в мача. В 51-вата минута заместникът на Роналдо беше изведен зад защитата на Вашаш от Патрик-Габриел Галчев. Той отигра чудесно ситуацията и пусна към Илиян Стефанов, който отигра с едно докосване и вкара за 2:0.

Десетина минути по-късно унгарците върнаха един от головете. Нападател на Вашаш беше изведен зад защитата на Левски. Той нагласи топката на крака на Кристоф Хинора, чийто удар от границата на наказателното поле порази мрежата. Пламен Андреев не беше готов и не успя да се намеси по-добре. Веднага след това той беше заменен от третия вратар Иван Андонов.

В 67-ата минута Галчев стреля в аут. Секунди по-късно Асими Фадига беше фаулиран пред дъгата на наказателното поле. Патрик-Габриел Галчев се нагърби с изпълнението на свободния удар. Националът успя да завърти топката над стената, но в аут.

Пет минути по-късно резултатът беше изравнен. „Сините“ загубиха в средата на терена и не успяха да се защитят от последвалата контраатака. Себастиен Ихриг-Фаркаш получи в дъгата и стреля моментално. Топката се отби от десния страничен стълб и влетя в мрежата.

Десет минути преди края Вашаш вкара трети гол за пълния обрат в резултата. Защитата на „сините“ отново се пропука сериозно. Кристиан Димитров изпусна Гсонгор Пап, който беше изведен в коридор. Останал очи в очи с Иван Андонов го копна с лекота – 3:2.

До края опитите на българския тим да изравни не се увенчаха с успех. Следващата контрола на „сините“ е срещу украинския Олександрия в неделя, 21 януари.

Левски – Вашаш 2:3

(1:0 Цунами 15′, 2:0 Илиян Стефанов 51′, 2:1 Кристоф Хинора 60′, 2:2 Себастиен Ихриг-Фаркаш 72′, 2:3 Гсонгор Пап 80′)