Везенков смачка Юта Джаз, Везенков със само 3 точки

Сакраменто Кингс се наложи с убедителното 125:104 над Юта Джаз у дома в среща от Националната баскетболна асоциация. Александър Везенков, който бе на паркета 11 минути, се отчете с 3 точки, 4 борби и 2 асистенции за „кралете“.

Домакините стигнаха до аванс от 35:23 след първата част, в която Везенков записа асистенция. На полувремето преднината се запази от 12 точки, след като втората четвърт, приключи при равенство 27:27.

Сакраменто доминираше сериозно през третата част, в която българинът не бе на игралното поле, като Кингс я взеха с 44:26, с което увеличиха аванса си на 106:76.

Последната четвърт бе най-силна за Везенков и най-слаба за Сакраменто. Юта навакса 9 точки, след като спечели частта с 28:19. Саша реализира четири борби, а 47 секунди преди края на срещата се отчете с тройка, с която оформи крайното 125:104.

Кийгън Мъри бе най-резултатен за Сакраменто Кингс, след като реализира 47 точки, което бе личен рекорд, а цели 12 от тях дойдоха от тройката. Домантас Сабонис се отчете с 20 точки, а за Юта Джаз Колин Секстън реализира 28.

Сакраменто е на пето място с актив 15-9, докато Юта е доста по-назад – на 12-ата позиция с 9-17.